Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Правила гармонійного спілкування з літніми батьками, – назвали психологи

Знайти спільну мову з батьками непросто, особливо коли ви разом 24 години на добу. Але зайвих стресів на карантині можна уникнути, якщо взяти до уваги ці поради, пише maximum.fm.

«Перше – не намагайтеся виправити літню людину, ви просто витратите свій енергетичний ресурс», – розповіла психолог Наталія Підлісна. Перевиховати дорослих людей навіть з найкращих міркувань неможливо. Адже у них свої звички і свої життєві цінності, які шикувалися роками. Тому скільки б ви не сварилися, це не допоможе. Краще прийняти вибір дорослої людини.

З віком батьки можуть ставати сварливими – частіше ображаються і заводяться з пів оберту. Тут підійде друге правило. «Постарайтеся в конфлікті відразу міняти тему і згадуйте про той час, коли людина була задоволена собою, коли вона була молодою і впевненою в собі – їй відразу стане легше», – коментує психолог.

Третє – не намагайтеся будь-що там не було довести свою правоту і розтлумачити батькам, чому вони помиляються. Можна вийти в іншу кімнату або придумати привід, щоб закінчити розмову.

Система Orphus