Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина відповідає критеріям для послаблення карантину, – Олег Синєгубов

Міністерство охорони здоров’я опублікувало перелік областей, які можуть послаблювати карантин вже з 22 травня. Згідно з ним, Полтавщина не готова переходити до другу етапу послаблення карантинних заходів.

За показником інцидентності Полтавська область має 0,65%, за завантаженістю ліжок — 1,49%, а за охоплення ПЛР-тестуванням — 7,32%. Саме через останній показник (середня кількість тестування повинна становити більше, ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів) Полтавщина не може послаблювати карантин.

“Ми зв’язувались з МОЗ, надіслали листа щодо роз’яснення цього критерію по відношенню до Полтавщини. За всіма показниками, ми одна з найкращих областей в країні. Також у нас позитивна динаміка щодо виявлених випадків захворювання і людей, які одужали. Наша позиція — ми відповідаємо тим критеріям для послаблення карантину. Зараз ми чекаємо додаткових роз’яснень МОЗ щодо цього критерію. Як тільки отримаємо роз’яснення, ми готові одразу проводити комісію ТЕБ і НС і приймати рішення щодо послаблення карантину”, – розповів на брифінгу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Недостатній показник тестувань спричинений відсутністю підозр на COVID-19.

“Зменшення тестування на Полтавщині є об’єктивним. Тому що ми фіксуємо кілька днів 0 чи +1 випадок. Тестувати безпідставно людей ми не маємо права. Тестування проводиться виключно за нормативними актами МОЗ. При необхідності на Полтавщині можуть робити більше 250 тестів. Тести є. Але підстав немає, тому що, на щастя, не має нових підтверджених випадків”, – додав очільник Полтавщини.

Нагадаємо, з початку карантину на Полтавщині зафіксували 266 випадків захворювання на COVID-19, за останню добу — не підтвердили жодного випадку.