Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавські депутати планують звернутись до Уряду щодо реверсної дотації та субвенції соцекономрозвитку

3 червня відбудеться засідання 33-ї сесії Полтавської обласної ради 7-го скликання. Сесія відбудеться у сесійній залі з дотриманням всіх карантинних вимог.

Про це повідомив голова Полтавської облради Олександр Біленький на засіданні президії Обласної Рдаи 22 травня.

“Є 22 питання порядку денного, які вже надійшли до обласної ради. І ще частина, які готуються Полтавською ОДА чи депутатами обласної ради до подання на сесію. Сесія буде в сесійному залі, будемо дотримуватись карантинних заходів — маски, антисептики”

Олександр Біленький також зазначив, що готуватиме до депутатів два звернення щодо проблем в регіоні, яка варто вирішувати на всеукраїнському рівні.

“Перше — реверсна дотація з бюджетів міст. Склалась дуже важка ситуація. З певних бюджетів міст кошти вилучаються до державного бюджету. Так, там є певна процедура, таким чином закриваються дотаційні регіони. Але було б справедливо, якби Уряд прийняв рішення щодо не вилучення цих коштів і вони б залишились у бюджеті міста Полтава. Це як пропозиція. Друге питання щодо субвенції соцекономрозвитку на 2019 рік. Торік депутати Верховної Ради минулого скликання «пробили» можливість для громад отримувати кошти. Надійшли 50% коштів, решту робіт зробили підрядні організації за свої кошти. Друга частина коштів не надійшла, підрядники зараз не знають що робити. Це така глобальна обласна проблема, яку теж, я думаю, ми повинні піднімати на рівні Уряду”, – розповів голова Полтавської облради.

На сесії обласної ради очікується розглянути понад 20 питань життєдіяльності області, серед яких: про затвердження звітів за 2019 рік про результати проведення моніторингу виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2018 – 2020 років та з оцінки результативності реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та плану заходів з її реалізації; про виконання Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2019 рік; про внесення змін та доповнень до ряду обласних програм; про затвердження переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної Програми “Питна вода Полтавщини” на 2011 – 2020 роки, у 2020 році; про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік; низка майнових та кадрових питань.