Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Під Полтавою вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко поклала квіти до пам’ятного знака на місці перепоховання останків жертв політичних репресій у селі Триби, що під Полтавою.

Разом із заступницею голови вшанували всіх, хто загинув від дій тоталітарного режиму, представники профільних департаментів ОДА та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, повідомляють у Полтавській ОДА.

“На жаль, в українській історії було багато трагічних сторінок. Ця – одна із них. Щорічно в третю неділю травня вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. Згадуємо знищених радянською владою. Полтавщина є одним із найбільш постраждалих в роки Великого терору регіонів. В області з вересня й до кінця 1937 року розстріляли 1934 особи. В 1937-1938 роках було репресовано більше десяти тисяч наших земляків. Пам’ять про уроки минулого не позбавляє нас людяності. Політичні переслідування та насильство не повинні повторитися в майбутньому”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Цього року масових заходів не проводили у зв’язку з карантинними обмеженнями, але до пам’ятного знака приїздили родичі репресованих, колишні політичні в’язні та небайдужі полтавці. Вони підходили до місця поховання, клали квіти та запалювали лампадки.

Нагадаємо, пам’ятний знак на місці перепоховання останків жертв політичних репресій був встановлений лише на початку 1990-х років. Хоча останки в цих місцях почали виявляти ще в 1960-х. В Україні виявлено щонайменше 18 місць масових поховань жертв політичних репресій.

Система Orphus