Під час формування вартості медичних послуг в країні ми брали за основу полтавський досвід, – Оксана Мовчан
Формуючи перелік вартості надання послуг у рамках медичної реформи в Україні, в першу чергу, вивчався досвід формування відповідних послуг у лікарнях Полтавської області.
Про це повідомила керівниця Національної служби здоров’я Оксана Мовчан під час онлайн-прес-брифінгу “Результати перших виплат лікарням за Програмою медичних гарантій та реагування на COVID-19 у рамках реформи”.
“У Полтавській області за підтримки місцевої влади медична реформа стартувала ще кілька років тому. Там провели глибинний аналіз щодо обсягів надання медичних послуг та витрат на це. На Полтавщині є медичні заклади, які надають усі види послуг. Тому за пріоритет під час формування тарифів ми брали вартість надання медичних послуг у Полтавській області, додавши рівень інфляції. Таким чином, розраховувалася вартість медичних послуг у країні”, – сказала Оксана Мовчан.
Вона також додала, що наразі в Україні стартував уже другий етап медичної реформи. Принцип “гроші за пацієнтом” відтепер поширюється майже на всю медицину в країні – від поліклінік і лікарень до швидких. У новій системі вже є понад 1600 медустанов України. Але, щоб держава заплатила за конкретну послугу, лікарня чи поліклініка повинна відповідати мінімальним вимогам щодо оснащення і персоналу.
“Головний принцип: тепер ми сплачуємо за результат роботи, а не за інфраструктуру чи сам факт існування”, – наголосила керівниця Національної служби здоров’я.
За її словами, наразі вводяться три нові пакети для лікування COVID-19: для бригад екстреної допомоги (залежить від навантаження); фінансування медичних закладів, в яких надається допомога хворим на COVID-19 (платять за готовність закладу приймати хворих на коронавірус не залежно від наявності чи кількості таких пацієнтів); тимчасово (лише за квітень) виплачуватимуть за послуги лікарням, які приймали хворих на коронавірус, але не увійшли в перелік відповідних медичних закладів.
Оксана Мовчан наголосила: з 1 травня медичним закладам, які не мають відповідного дозволу, приймати хворих на COVID-19 заборонено. Таке рішення прийняли для того, аби не допустити зараження інших пацієнтів лікарень та самих медичних працівників.