Ви тут:
Суспільство Україна 

Одеська юридична академія стала першим вишем в Україні, де впроваджують програму “Зелений університет”

Національний університет “Одеська юридична академія” став першим вишем в Україні, що розробив та впровадив програму з використання енергоефективних технологій – “Зелений університет”.

Вона передбачає установку сонячних колекторів і сонячних батарей, утеплення стін і покрівлі, заміну вікон та світильників на енергозберігаючі, а також повну автоматизацію індивідуальних теплових пунктів, повідомляє Освіта.ua.

Даний проект дозволяє університету максимально відмовитися від дорогих енергоносіїв, які до того ж мають негативний вплив на навколишнє середовище. Згідно з розрахунками, програма “Зелений університет” дозволяє економити до 20% коштів на оплату електроенергії, до 40% на оплату гарячого водопостачання і до 35% на опалення. Якщо врахувати, що така система буде впроваджена в усіх без винятку студентських гуртожитках, а їх у ЗВО дев’ять, а також у всіх навчальних корпусах – економія вийде дуже істотною.

Комплексна програма “Зелений університет” стартувала більше року тому, коли в гуртожитках був організований роздільний збір сміття. Ініціатива йшла від студентів, соціально активних людей, яким небайдужа екологічна ситуація в місті і в країні.

Одеська юридична академія стала першим в Україні закладом вищої освіти, який перейшов на альтернативні джерела енергії. Програма “Зелений університет” була затверджена Вченою радою, а первинна профспілкова організація та Студентська рада університету підтримали інноваційне рішення, яке сприятиме підвищенню комфорту проживання в гуртожитках і позитивно позначиться на навчальному процесі. Впровадження енергоефективних технологій планується в усіх структурних підрозділах вишу.

За прикладом НУ “ОЮА” одеська влада виявила бажання розпочати реалізацію програми “Зелене місто” і встановити сонячні батареї в одеських школах, дитячих садах і житлових будинках.

поширити новину: