Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Очільники Полтавщини вшановують пам’ять жертв політичних репресій

Голова Полтавської облради Олександр Біленький та голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов 17 травня вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

Шановні земляки!

Історія українського народу налічує чимало сторінок, поміж яких є й трагічні. До них відноситься лихо, пов’язане з політичними репресіями, а також страшними голодоморами ХХ століття.

Мільйони загиблих, ненароджених, вражених страхом голоду і політичних розправ – така сумна статистика тоталітарного режиму на нашій землі.

Немає виправдання небаченому цинізму, підступній жорстокості, терору, що перемолов сотні тисяч людських життів і доль. Спогади очевидців та документи тих часів змушують здригатися від того, що сьогодні здається неймовірним.

Переконаний – у суспільстві повинно утвердитися переконання: немає нічого більш цінного, ніж людське життя та людська гідність. Тож цінуймо й бережімо державний суверенітет і незалежність, демократію і свободу, що є запорукою щастя, свободи та достатку кожної української родини.

Світла пам’ять невинно убієнним землякам – жертвам політичних репресій.

Голова Полтавської обласної ради            Олександр Біленький

 

Шановні полтавці!

Щороку в третю неділю травня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – безвинними жертвами кривавого тоталітарного режиму.

Мільйони найдостойніших представників української інтелігенції та трудової еліти було знищено чи приречено на голодну смерть у таборах, заслано на поневіряння в далекі безлюдні землі.

Полтавщина – один із найбільш постраждалих від сталінського режиму регіонів. У 1937-1938 роках було репресовано десятки тисяч селян і робітників, учителів і священників, науковців і письменників. Але справжня кількість може бути набагато більшою.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам наш народ зміг вистояти і здобути омріяну незалежність. І сьогодні ми маємо захистити свою державу та свободу, свій власний демократичний вибір.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти в пам’яті народу ті трагічні сторінки історії та ніколи не допустити їх повторення.

Вічна пам’ять невинно закатованим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті страшні роки.

Олег Синєгубов, голова Полтавської обласної державної адміністрації

Система Orphus