Ви тут:
Суспільство Україна 

Нудить від усього: українські полярники розповіли про проблеми з поверненням додому

Українці зі станції «Академік Вернадський» не можуть дістатися пункту призначення.

Про це науковці розповіли за допомогою телеграм-каналу «Полярники та полярниці».

«Дев’ятий день на судні. Десяток переглянутих фільмів і трохи менше прочитаних книжок. Під кінець Дрейку вже нудить від усього і це в прямому значенні. Таблетки і пластирі від укачування не дуже допомагають, почуваєш себе розбитим і знесиленим, але лежати всі дні переходу теж важко. З цим Дрейком проблема в тому, що він займає надто тривалий час аби перейти його на одному диханні і не достатній аби призвичаїтись. Я зараз кажу про себе, є й безтурботні щасливчики, яких морська хвороба взагалі не бере і вони з апетитом відвідують всі обіди і вечері та ще й отримують порції тих, хто відлежується в каюті. Взагалі здавалося б що це прекрасний час для роздумів та розумової роботи, але насправді почуття дороги та хитавиця суттєво звужують широту думок», – йдеться у повідомленні.

Академік Вернадський (до 1996 — Фарадей (англ. Faraday Station)) — єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей»; 1954 перенесена на острова Галіндез; в лютому 1996 року була передана Великою Британією Україні та перейменована на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.

Перша українська антарктична експедиція (1996—1997 рр.) під час передачі станції сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.
Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

Система Orphus Поделиться на fb