Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 31 травня – день Федота: що сьогодні віщує природа 

Народні прикмети на 31 травня – день Федота і семи дів-мучениць. Зазвичай до цього моменту вже закінчували висаджувати огірки.

Про це інформує Supermg.com.

Спостерігали за природою і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці. До 31 травня активно зацвітала бузок, і навколо ставало неймовірно красиво. До речі, говорили, що це віщує дощ найближчим часом. Крім цього, 31 травня зацвітає червона конюшина. Встановлювалася тепла, літня погода. Календарна весна підходила до свого завершення. Якщо 31 травня народжувався людина, то знахарі подейкували, що він буде жити довго. Особливо, якщо стане регулярно приходити до дуба і якийсь час сидіти під ним.

31 травня слов’яни пов’язували з дубом – це дерево було символом могутності, чистоти, слави і віри. Дуб часто уподібнювався людині, оскільки вірили, що саме на ньому ростуть молодильні яблука, які обіцяють безсмертя. Дещо пізніше дуб став символом громовержця Перуна, і під його кроною могли встановити язичницький храм, куди приносили жертви.

З дуба згодом стали будувати церкви. Але вважалося великим гріхом рубати дуб, а тому, його валили в певний час, об’єднавшись всім селом, для того щоб розділити тягар гріха. Під час таких робіт проводили спеціальні процедури.

У православній церкві 31 травня також вшановують пам’ять Семи дів-мучениць, які постраждали за віру в хористи в IV столітті. Страждання дів були описані в працях мученика Федота – родича одного із загиблих. До слова, Федота на Русі вважали помічником весни, примовляючи: “Прийде Федот – останній дуб лист розгорне”. До речі, якщо на Федота, 31 травня, дуб розгортав листя, то вважали, що врожай буде багатим. Також намагалися саме 31 травня посіяти льон, примовляючи: “Сіють льон у семи Олен”.

Народні прикмети на 31 травня:

Листя дуба повністю розпустилися – чекай доброго врожаю

Зозуля 31 травня довго і без зупинки кує – прохолодні ранки закінчилися, і можна насолоджуватися теплими днями

Дуб розпустив листя раніше ясена – прикмета, яка дозволяє вирішити, що літо буде посушливим

Сполохи грають – чекай зміни погоди

Сонце 31 травня опускається в серпанок, буде дощ, а хмарно – буде погана погода

Хмара дощова шумить – чекай граду і вітру

До вечора купчасті хмари не пройшли – прикмета до того, що погода зіпсується

Під час заходу сонце стало блідим – буде дощ

На дубі листя розвернулися і стали швидко зростати – щука добре ловиться буде

Увечері чайки кричать – буде ясна погода.

поширити новину: