Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 21 травня: день Іоанна Богослова, про що моляться до святого

У православній церкві в цей день вшановують пам’ять святого Іоанна Богослова – одного з найулюбленіших учнів Ісуса Христа.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Іоанн Богослов відомий як автор Євангелія, а також Апокаліпсису – єдиної пророчої книги Нового Завіту. 21 травня не відноситься до двунастих великих свят, але православні християни дуже шанують цього апостола і приходять до нього за допомогою і зціленням.

21 травня пекли пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити трудовий хліб.

Вважалося поганим знаком 21 травня не зустріти перехожого, і в цьому випадку, щоб не накликати біду, згодовували пиріг птахам.

Ще однією турботою в цей день в багатьох місцевостях була посадка огірків. Вважали, що посіяні на Івана довгого, вони обов’язково виростуть довгими.

21 травня спостерігали за веселкою. Побачити веселку вранці – до дощу, ввечері – до погожого дня. Побачити три веселки – до вітру.

Православні християни вірять, що молитва до Іоанна Богослова може врятувати від отруєння, адже коли його хотів отруїти римський імператор, на апостола отрута не подіяла і він залишився цілий і неушкоджений.

До святого апостола Іоанна Богослова, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами про подружнє щастя. Вважається, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від хвороб.

Євангеліст Іоан також є покровителем школярів і студентів, які просять його про допомогу перед іспитами.

Народні прикмети на 21 травня:

Дощовий день – прикмета, що виростуть гриби

Рясно цвіте черемха – літо буде мокре

Місяць 21 травня вкритий серпанком – скоро погода погіршиться

Черемха 21 травня цвіте – пора сіяти пшеницю

Небо ввечері забарвлюється в червоний колір – погода найближчими днями буде хорошою. Якщо ж небо червоне вранці – буде дощ

Хмари в одну купу збиваються – чекай негоди

Що перше зацвіте – трава або пшениця, той врожай буде багатим.

Фото: Radiotrek.rv.ua