Ви тут:
Суспільство 

Напередодні Дня матері очільник ПЦУ нагадав про стосунки батьків і дітей

 

Напередодні Дня матері очільник Православної Церкви України Митрополит Епіфаній нагадав про ставлення дітей до батьків.

Зокрема, він зазначає, що заповідь про шанобливе ставлення до батьків – п’ята – подається одразу після заповідей про любов до Бога і є першою про стосунки між людьми. Ця заповідь унікальна ще й тим, що дана з обітницею: Господь обіцяє у разі її дотримання довге і щасливе життя на землі. 

“Любов батьків до дітей, а дітей до батьків – разом і одне з найбільш природніх почуттів, і те, що постійно піддається випробуванням. Адже якби гріх не мав впливу на ці стосунки, то не була би потрібною окрема заповідь Божа, ще й поставлена першою. Ця заповідь також і на батьків накладає велику відповідальність, адже вони повинні бути для дітей джерелом навчання правди і добру, любити – самовіддано і жертовно, карати за злі вчинки – милостиво і справедливо”. 

Церква звертає увагу, що Бог вчить нас беззастережно шанувати батька і матір, якими б вони не були.

“Він не говорить: «Шануй справедливого батька і добру матір». Ні, Він заповідає нам шанувати їх, якими б вони не були – і дратівливих, і несправедливих, і здорових, і під час хвороби… А той болючий досвід, який, можливо, ятрить комусь душу, має завдяки любові стати джерелом зцілення. І тоді ви з любов’ю зможете шанувати своїх батьків, прощаючи їм навіть їхню недосконалість. Також пам’ятайте: ваше ставлення до батьків стане прикладом і для ваших дітей, які виховуються, в першу чергу, не на словах, а на вчинках”.

 

Система Orphus