Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

На українському телеканалі відбудеться прем’єра історичної драми “Чорний ворон”

17 травня о 21:00 “1+1” покаже повнометражний історичний фільм “Чорний ворон”, знятий за мотивами однойменного роману Василя Шкляра.

Стрічка відтворює одну з найбільш трагічних сторінок в історії України ‒ боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках, пише tsn.ua.

Творами Василя Шкляра зачитуються різні покоління, а “Чорний ворон. Залишинець” став бестселером для мільйонів українців.

“Я з самого початку хотів, аби за цим романом був створений фільм. Пам’ятаю, на першій презентації твору люди в залі підводились та кричали: “Екранізувати, екранізувати!” – говорить письменник.

Під час перегляду “Чорного ворона” глядачі відчують присутність Василя Шкляра у фільмі, адже він озвучив історичні коментарі. Письменник ніби за руку проводить глядачів крізь події Холодного Яру. 

Головну роль Ворона у стрічці виконує молодий український актор Тарас Цимбалюк. Найбільше перед зйомками його підтримував та допомагав тато, який є істориком за освітою та особливо глибоко вивчає тему Холодного Яру. Образ Тіни, коханої Ворона, у фільмі втілила Ксенія Данилова. 

Народна артистка України Наталя Сумська у кінопроекті стала ворожкою Явдохою. Нагадаємо, саме за цю роль акторка визнана переможницею Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкраща жіноча роль другого плану”. Олексій Тритенко у драмі втілив образ головного антагоніста ‒ чекіста Птіцина. А чекістом Євдокімовим став Андрій Мостренко. 

Роль Вовкулаки, побратима Ворона, виконав Павло Москаль. Побачать глядачі у фільмі і відомого українського музиканта Сергія Бабкіна. Він втілив образ містичного Варфоломія. Це вічний гайдамака, який веде аскетичний спосіб життя та живе у підземеллях Мотронинського монастиря, що свого часу був укриттям повстанців. 

Також акторами “Чорного ворона” стали Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко, Віктор Жданов, Аліна Коваленко, Азізбек Абдурашидов, Володимир Ращук та інші. Особливим та символічним актором став птах ‒ ворон Фрейд. 

Система Orphus