Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині вирішують як вберегти бджіл від пестицидів

На базі Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області відбувся онлайн-семінар, де обговорили проблему – мору бджіл через пестициди, якими обробляють поля сільськогосподарські підприємства.

Як повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області, участь взяли представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужби України, громадських організацій і пасічників області.

Голова громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук наголосила, що в області трапляються випадки загибелі бджіл, особливо через застосування засобів захисту рослин великими агрохолдинговими компаніями. Вона додала, щоб вирішити проблему протруєння бджіл необхідно запровадження в області онлайн системи державного моніторингу застосування пестицидів «GRAND EXPERT». Використання вказаного інтернет- ресурсу, покращить комунікацію між агровиробниками та пасічниками.

Заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов зазначив, що спеціалісти управління опрацьовують алгоритм взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади для попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл. Головне управління звернулось листами до голів ОТГ щодо проведення роз’яснювальної роботи по попередженню отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів.

З початку року до Головного управління звернулись 5 пасічників з підозрою, що загибель бджіл відбулась внаслідок порушення регламентів застосування пестицидів у сфері захисту рослин.

Директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА Сергій Фролов наголосив, що необхідно переглянути законодавство у сфері захисту рослин та збільшити розмір штрафів. Адже, для великих агрохолдингових компаній – штраф у розмірі 170 гривень – не є важілем впливу.

Фото Держпродспоживслужби

 

поширити новину: