Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині реорганізують санаторні школи-інтернати

У 2020 році загальноосвітні санаторні школи-інтернати припиняють набір учнів 1-9 класів. Це прописано у законі “Про повну загальну середню освіту”.

Засновники санаторних шкіл протягом одного року з дня набрання чинності закону повинні змінити тип таких закладів на ліцей. Тому на Полтавщині дві санаторні школи-інтернати планують реорганізувати у ліцеї.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Полтавської облради з питань освіти, науки та культури 25 травня.

“У Полтавській області розроблено та впроваджено регіональний стратегічний план дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей на 2018-2026 роки. Наразі ми перебуваємо на другому етапі стратегії, яка передбачає скорочення мережі закладів інституційного догляду та виховання дітей. Було розроблено перспективний план оптимізації мережі закладів освіти до 2022 року. Засновники санаторних шкіл протягом року повинні змінити тип таких закладів на ліцей з обов’язковим збереженням у цих закладах пансіонів. З 1 вересня 2024 року такі ліцеї будуть забезпечувати виключно профільну середню освіту”, – повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Таким чином, реорганізовують Андріївську загальноосвітню санаторну школу-інтернат I-II Новосанжарського району в Андріївський ліцей Полтавської облради та Великосорочинську загальноосвітню санаторну школу-інтернат I-III ступенів Миргородського району в Великосорочинський ліцей Полтавської облради.

Чому питання про реорганізацію санаторних шкіл варто вирішувати на найближчій сесії Полтавської облради, Віта Ковальська пояснює, що таким чином школи матимуть час набрати дітей до вересня. Якщо питання перенести на осінь, то заклади наступного року не працюватимуть, оскільки не матимуть фінансування.

“МОН поки що не надало положення про ліцей. Він не розроблений. Якщо зараз питання про санаторні школи не винесемо на найближчу сесію, у них не буде можливості набрати дітей до вересня. І якщо перенесемо затвердження на осінь, ці заклади працювати наступного року не будуть. Закон чітко встановлює, що ці заклади повністю запрацюють з 2024 року. Що робити цим закладам до того часу, МОН роз’яснень не надає. Разом з тим закон передбачає в порядку виключення надати можливість санаторним школам впроваджувати базову освіту з 5-11 класів. У них буде можливість набирати учнів з 5 класу”, – пояснює директор Департаменту освіти.

В.о. директора Андріївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат Оксана Борсук виступає за реорганізацію закладу, однак для збереження інфраструктури в так званий перехідний період, поки немає роз’яснень щодо роботи ліцеїв, пропонує створити структурні підрозділи при санаторних закладах.

“У нас прекрасні бази санаторних шкіл. Внаслідок реорганізації ця база буде знищена і не приноситиме користі дітям. Поки немає положення про ліцеї. Можливо, можна створити при ліцеї структурний підрозділ Центр оздоровлення дитини. Ми використаємо цю базу. Діти, які вчитимуться у ліцеї, ще й оздоровлюватимуться”, – зазначила Оксана Борсук.

Система Orphus Поделиться на fb