Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують реорганізувати видавництва

29 травня відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотриманням прав учасників АТО.

Серед питань, які виносяться на розгляд сесії, яка відбудеться 3 червня, – “Про реорганізацію обласного комунального підприємства “Глобинське видавництво “Поліграфсервіс”, видавництва “Гадяч”, КП Полтавської облради видавництво “Кобеляки” шляхом приєднання до КП “Лубни”.

“Комунальні підприємства ніколи не були збитковими, але й економічного зростання в них не було. Обладнання зношене, будівлі потребують ремонту. До того ж таких аналогічних підприємств в Україні залишилось вкрай мало: у Черкаській області – два підприємства, у Рівному й Харкові – по одному, на Полтавщині п’ять. Ефективно використовувати майно у них немає можливостей. Переважна більшість працівників це пенсіонери, які працюють по кілька годин на тиждень. Це не дуже ефективно”, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

Єдине видавництво, яке задовольняє потреби свого регіону — це КП “Лубни”. Там свого часу переобладнали опалення, встановлений тепловий лічильник, замінена покрівля, підтримуються енергозберігаючі технології.

У Гадячі будівля видавництва 1904 року, її не використовують, тому що відсутнє опалення.

У Кобеляках будівля двоповерхова, але видавництво займає ¼, все інше — це районні установи. Тому, за словами заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, доцільніше створити централізовану систему видавництв.

“Керівник КП “Лубни” висловлює готовність до такої реорганізації. Питання може бути тільки у врегулюванні застарілого майна і матеріальної бази. Адже 95% майна вже більше 30 років. Ми матимемо комунальну установу, яка працюватиме більш ефективно, коли це буде централізована система”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Таким чином, після реорганізації в області залишиться два видавництва — у Полтаві та Лубнах.

поширити новину: