Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині пілотний проєкт пройшов успішно, – Міністр охорони здоров’я

У ході робочої поїздки Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Полтаві оглянув обласну клінічну лікарню імені М.В. Скліфосовського та новий навчально-тренінговий центр для медиків.

Мета його візиту – побачити, як в області реалізовували пілотну програму по впровадженню вторинної ланки медичної реформи, яка розпочалася 1 квітня 2019 року і закінчилася 31 березня 2020 року, повідомляють у Полтавській ОДА.

«Неможливо керувати медициною із кабінету, тому відвідую регіони, щоб розуміти проблеми медиків на місцях і врахувати їхню думку у реформі, – сказав Максим Степанов. – Полтавська область мала досвід пілотного проєкту і досить успішний. Але та реформа, що розпочалася в Україні з 1 квітня, не має нічого спільного з пілотом полтавських медиків. Основна відмінність – у тарифах. У пілоті платили гроші за кожен пролікований випадок, за його складність. А зараз усе зводиться до одного стандарту».

Міністр поспілкувався з полтавськими лікарями, які йому на прикладі розказали про практичні речі. Наприклад, за пролікований інфаркт минулого року полтавська лікарня отримувала 25-30 тисяч гривень. За нинішньої реформи сума одна – близько 16 тисяч гривень.

«Не може одна хвороба протікати у різних людей однаково. Навіть якщо брати пологи, у кожної жінки вони різні, тому й лікарні платити треба різні суми, виходячи зі складності захворювання і лікування», – резюмував Міністр. ­

Максим Степанов наголосив, що досвід Полтавщини у впровадженні пілотного проєкту надалі використають у всеукраїнському масштабі.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що полтавські медики готові дослухатися до рекомендацій МОЗ щодо реформи, щоб зберегти позитивні моменти і доопрацювати недоліки.

«Можна стверджувати, що пілотний проєкт у регіоні пройшов успішно: заробітна плата лікарів виросла в середньому до 12 тисяч гривень; медики отримали мотивацію якісно виконувати свою роботу; зменшилася смертність пацієнтів від неправильно поставленого діагнозу; змінилося ставлення людей до медицини – пацієнти пішли лікуватися туди, де краще ставлення, де треба менше купувати ліків, де краще годують, – говорить Олег Синєгубов. – Разом із тим ми розуміємо, що реформі потрібні корегування. Ми підтримуємо Президента з ініціативою продовжити медреформу, але з певними уточненнями та збільшенням фінансування».

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що від змін до реформи медицини повинні виграти як медики, так і пацієнти. Головна мета – забезпечити доступність та якість медичних послуг для всіх громадян України, зробити таку систему охорони здоров’я, якою міг би пишатись кожен громадянин України.

 

Фото: adm-pl.gov.ua

Система Orphus