Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На “Полтавафарм” проводять інвентаризацію і планують відновити роботу аптек

На засіданні президії Полтавської облради 22 травня депутати заслухали в.о. директора КП “Полтавафарм” Ольгу Шіпош про проведення заходів щодо виведення підприємства з фінансової кризи.

Нагадаємо, підприємство вже тривалий час знаходиться у критичному стані — рахунки арештовані, заборгованість по заробітній платі та збиткові аптеки в районах. Наприкінці 2019 року у Полтавській облраді проводили конкурс на заміщення вакантної посади директора КП “Полтавафарм”, але тоді комісії не вдалось обрати кандидатуру за браком голосів.

За словами Ольги Шіпош, наразі на підприємстві триває інвентаризація. Далі планують провести державний аудит. А в перспективі — відкриття аптек.

Зараз ми проводимо повну інвентаризацію, щоб зрозуміти кількість приміщень підприємства. Щоб розібратися в нинішній ситуації підприємство ініціювало проведення державного аудиту. Крім цього, буде проведено податковий аудит”

З лютого цього року кредиторська заборгованість становить 27 млн грн. З них – 7 млн грн знаходяться на арештованих рахунках, 2,5 млн грн – заборгованість по заробітним платам і 700 тисяч заборгованість по ПДВ.

Зараз немає виторгу в аптеках, тому що підприємству ніхто не дає товару. Всі відмовилися. Тому аптеки зараз торгують залишками продукції. Тому були проведені переговори. Великі дистриб’юторські фірми і українські заводи готові йти на мирові угоди або на реструктуризацію заборгованості. План на друге півріччя 2020 року – постачання і наповнення аптек лікарськими засобами. Зараз займаємось погашенням боргів за минулий період. Насичуємо аптеки препаратами, щоб додати виторг. З цього будемо платити заробітні плати”, – говорить Ольга Шіпош.

Щодо збиткових аптек, то на “Полтавафарм” планують з цього питання співпрацювати з місцевою владою.

Ми пропонуємо збалансовувати збитки та прибутки через переговори з місцевою владою. Щоб вони розділили з нами частину операційних витрат, приміром, оренди, якщо це не наше приміщення. І тоді збиткові аптеки працюватимуть, зберігаючи всі соціальні функції”, – зазначила в.о. директора підприємства.

Також в аптеці №207, що знаходиться в Полтаві, планують відновити виробництво ліків на замовлення.