Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ розблокувало систему закупівель

Станом на кінець березня 2020 року система закупівель була майже паралізована. За півтора місяця МОЗ вдалося якісно змінити ситуацію.

«Практично всі регіони нарахували й виплатили доплати за березень 2020 року медичним працівникам, що працювали з COVID-19. Загалом 10 094 працівники отримали доплати, що наразі складає більше 100 000 000 грн», – повідомила на сьогоднішньому брифінгу заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

З квітня по травень розроблено і узгоджено 7 важливих нормативно-правових актів, а саме:

Затверджено переліки лікарських засобів та медичних виробів, що будуть закуплені за кошти 2020 року.

Внесено зміни до Технічних регламентів щодо медичних виробів, що спрощують процедури для більше ніж 600 стентів, ендопротезів та інших медичних виробів.

На погодженні у ЦОВВ розроблений МОЗ проект постанови, що розблокує закупівлі за кошти 2017 року та дозволить завершити практично втрачений проект трансплантології і створення в Україні першого центру, де можна буде визначати сумісність донорів для здійснення пересадок.

На погодженні у ЦОВВ розроблений МОЗ проект постанови щодо щорічного відбору спеціалізованих закупівельних організацій.

Проходить процедуру юстування затверджений МОЗ наказ щодо подовження терміну дії свідоцтв про реєстрацію лікарських засобів.

До Міністерства фінансів України передано паспорти бюджетних програм.

Розроблено і чекає затвердження бюджетних паспортів наказ МОЗ щодо порядку вибору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлю лікарських засобів та медичних виробів.