Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Монографія професора Полтавського педуніверситету – серед фіналістів Міжнародної премії імені Івана Франка

Наукова праця «Маленький дорослий. Дитина й дитинство в Гетьманщині XVIII ст.» доктора історичних наук, професора кафедри історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка Ігоря Сердюка ввійшла до трійки номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка 2020 р.

Рада експертів премії, до якої входять 38 науковців з Австрії, Італії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини, України та Чехії, також рекомендувала на розгляд журі праці «Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література» директора Інституту Івана Франка НАН України Євгена Нахліка та «Бомонд на краю імперії: держава та сцена в радянській Україні») професорки історії Стетсонського університету Мейгіл Кортні Фавлер (США).

Про це полвідомили у ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Роботи оцінювали за критеріями наявності інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні, концептуальності, системності та критичності дослідження, міжнародного контексту й рівня наукового дослідження. Цьогоріч на здобуття премії висунули 19 наукових праць. Нагородження переможців відбудеться 27 серпня 2020 р. у Дрогобичі.

«Міжнародна премія імені Івана Франка – це “Оскар” сучасної гуманітаристики. Це найбільш почесна світова премія для дослідника, котрий займається українознавством, без огляду на його інституційну належність або мову досліджень. Ключові показники премії – якість і міжнародне значення праці. Для науковця це надзвичайна можливість представити свою роботу на розсуд фахового журі. Вихід у фінал сам по собі вже є неабиякою подією і досягненням. Це визнання з боку колег-фахівців і велика честь», – зазначає Ігор Сердюк.

Міжнародну премію імені Івана Франка заснував 2015 р. онук письменника Роланд Франко. Її лауреатами в попередні роки були колишній глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, доцент Гельсінського університету Йоганнес Ремі й докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні.

Зазначимо, що 2019 р. Ігор Сердюк став лауреатом єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського в номінації «Наука». Відзнаку професорові вручив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Система Orphus