Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Майже півсотні нових автівок “швидкої допомоги” працюватимуть у районах Полтавщини

21 травня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов разом з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком перевірили понад два десятки нових карет “швидкої допомоги” на наявність необхідного медобладнання.

За 49 автомобілів для Полтавщини Світовий банк перерахував кошти, область отримала всі необхідні документи й автівки зареєстрували.

“У нас було 73 автомобілі за програмою Світового банку. Загалом по області цих «швидких» було 165. Частину з них, більше 100, ми презентували у січні. Після того отримали ще 49 автомобілів. На стадіоні “Ворскла” ми безкоштовно зберігали 25 автомобілів, решта 24 — зберігалися на автобазі Департаменту охорони здоров’я. Зараз ми їх перевіряємо. Автомобілі були поставлені, але Світовий банк за них не розрахувався. Ми не мали відповідних документів на них, тому не мали права приймати їх в експлуатацію і ставити на реєстрацію. Кілька тижнів тому Світовий банк перерахував кошти, з Мінфіну надійшли всі необхідні документи. Після того, ми звернулись до сервісних центрів МВС і впродовж двох тижнів зареєстрували автівки й отримали номери”, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Автівки оснащені GPRS-системою, киснем, дефібрилятором разом з монітором, є відсмоктувачі.  Вже незабаром ці “швидкі” виїдуть на маршрути у районах області.

“Станом на осінь 2019 року, в області був дуже зношений автопарк швидких. Лише кілька десятків автомобілів були 2015-2016 років випуску. Сьогодні вони також працюють. Можна говорити про те, що зараз ми повністю, на 100%, оновили парк “швидких”. Наразі будемо лише збільшувати їх кількість”, – підкреслив Олег Синєгубов.

Щодня на маршрути у Полтавській області виїжджає сотня карет “швидкої” допомоги.

“На сьогодні, по всіх нормативах, Полтавська область повністю забезпечена санітарними автомобілями. Ми забезпечуємо всі підрозділи центру екстреної медичної допомоги, які складаються з лінійних та реанімаційних бригад, а також оснастимо центр виїзної консультативної допомоги, який забезпечує всю область меддопомогою. Тепер у нас майже півтори сотні автомобілів. Кожного дня на лінію в області виходять 100 лінійних санітарних автомобілів. Крім того, виїздять машини виїзної консультативної допомоги, десь 12-15 машин”, – розповів керівник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської Ода Володимир Мохначов.