Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Екс-тренер “Ворскли” розповів про те, як його примусово закрили на карантин у Китаї

Леонід Колтун став одним з перших тренерів полтавців з часу здобуття Незалежності Україною.

Тривалий час тренер працював у Китаї.

Більше про це повідомляє спортивний сайт Чемпіон.

“Пандемія SARS, або атипова пневмонія постукала в двері. На той момент у футбольному плані все складалося чудово. Йдемо на першому місці. Життя вдалося. І тут як фільм жахів. Магазини, ресторани, торгові центри — все закривається. Поліція. Собаки. Чотири місяці карантину. У Китаї паніка. Чемпіонат призупинили. Хотів полетіти додому. Їду в аеропорт. Трохи застудився. Там тепловізори, у мене температура 37,5. Забрали документи і телефон, відправили за місто в барак на карантин. Там близько 200 людей. Всі в щоці. Мені взагалі весело — телефону немає, мови не знаю. Пожалкував, що до цього не навчився медитації. Пробув там 10 днів. Харчування трохи гірше, ніж в 5-зірковому готелі — раз на день привозили коробку рису. Коли вийшов звідти — землю цілував. Навіть у футболі у мене такого стресу не було. Тоді, як і зараз, весь світ був приголомшений. Через місяць після карантину почали випадати зуби. З’явилися проблеми з суглобами. Потягнуло додому”, – розповів тренер.

Леонід Якович Колтун (нар. 7 вересня 1944, Харків, УРСР, СРСР) — колишній український футболіст (воротар) і відомий тренер з футболу. Майстер спорту (1971). Заслужений тренер УРСР (1983).
У 1991-му Леонід Якович пішов з «Дніпра» до волгоградського «Ротора». Він узяв із собою до Волгограда Ледяхова, Геращенка, Яровенка, Гудименка. Команда виграла чемпіонат СРСР у першій лізі, але преміальних, 5 тисяч доларів на кожного, так і не отримала.

Колтуна запросили до Полтави, але пробув він там 9 днів, бо дуже мало грошей платили. А в Тернополі та Миколаєві спонсори відмовлялися від команд. Також недовго працював у Житомирі. Не вжився з президентом «Полісся» Заєю Авдишем.

1995 року — тренер команди «Металург (Запоріжжя)».

1996 року Колтуна до «Зеніту» запросив тодішній тренер команди Анатолій Бишовець. Коли Анатолій Федорович працював зі збірною СРСР (1990—1991), Леонід Якович готував для нього воротарів до матчу відбору Євро-1992 проти Італії. Зіграли тоді 0:0.

Колтун у Бишовця в «Зеніті» був селекціонером по Україні. Привіз Поповича з Кривого Рогу, запоріжця Вернидуба. Максимюка знайшов у Івано-Франківську. «Зеніту» футболісти діставалися, за футбольними мірками, за дуже низькими цінами. Вернидуб обійшовся у 30 тисяч доларів, Попович — у 70 тисяч.

Коли Бишовець очолив збірну Росії у 1998 році, Колтун пішов із «Зеніту» до запорізького «Торпедо». Втратив у грошах: у Пітері мав 3 тисячі доларів, а в Запоріжжі — тисячу. І ту не платили. Команда мешкала взимку на базі й харчувалася гречаною кашею.

У 1999-му Леонід Якович повернувся до «Дніпра». Тоді команда боролася за виживання. Колтун хотів зустрітися з її власником Ігорем Коломойським, попросити грошей на посилення. Але його не прийняли. Контракту Леонід Якович не мав, працював за джентльменською угодою. Спересердя поїхав до Києва, де вже купив квартиру.