Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Дитячі садочки у Полтаві відкриватимуться поетапно, – Олександр Шамота

Згідно з рішенням Уряду, відкривати дитячі садочки вже дозволено з 25 травня. Втім, остаточне рішення залишається за місцевою владою і лише у разі сприятливої епідемічної ситуації.

У Полтаві дошкільні навчальні заклади не відкриються всі й відразу. Про це повідомив на брифінгу у Полтавській ОДА секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

“Як тільки буде рішення обласної ТЕБ і НС, ми готові приймати рішення виконкому. Але не чекаючи цих документів, вже розпочали готувати дитячі садочки до відкриття, відповідно до рекомендацій МОЗ. Є певний технологічний процес. Окрім того, що працівників закладів потрібно забезпечити засобами безпеки, ми повинні також перевірити воду у дитячих садочках на відповідність санітарним нормам. Тому, що протягом 2,5 місяців заклади не працювали. Щоб їх відкрити і бути впевненими, що ми не отримаємо іншу інфекційну хворобу через застояну воду, ми розпочали лабораторні дослідження у всіх 56 дитячих садочках”, – повідомив Олександр Шамота.

Дошкільні навчальні заклади відкриватимуть по мірі надходження результатів аналізів з лабораторії.

“Це буде тривати певний час. Хочу всіх попросити з розуміння поставитись до цього. Якісь аналізи будемо мати відразу і садочки відкриватимемо у першу чергу, а якісь — у вівторок чи в середу. Це все залежатиме від швидкості лабораторії. Ми не повинні наражати на небезпеку дітей”, – додав Шамота.

Паралельно з цим у Полтаві готують дитячі садочки відповідно до протиепідемічних заходів, рекомендованих МОЗ.

Нагадаємо, відповідно до тимчасових рекомендації щодо карантинних обмежень для роботи дитячих садочків, у закладах не повинно бути м’яких іграшок, килимів з довгим ворсом, також заборонено використання багаторазових рушників.

На Полтавщині дитячі садки відкриються дійсно 25 травня, але без дітей. Буде створено спеціальні комісії у районних відділах освіти, до яких увійдуть епідеміологи. Дошкільні заклади перевірятимуть на відповідність до санітарних вимог: маски, антисептики, дистанція між ліжками тощо.

“Відкриття дитячого садка залежить від отримання всіх відповідних дозвільних документів. Це займе від 10 до 14 днів. Також дітям кожні 4 години мірятимуть температуру і слідкуватимуть за санітарними нормами”, – сказав Олег Синєгубов.