Ви тут:
PROвсе Суспільство 

До Дня вишиванки Google створив святковий дудл

До Дня вишиванки пошуковик Google створив яскравий дудл з автентичними мотивами, у такий спосіб привітав українців зі святом.

Після натискання на дудл, оформлений у красивих вишитих мотивах, Google показує результати пошуку за запитом День вишиванки. Розробники дудла в яскравих кольорах зобразили дівчину з птахом, прикрасивши їх квітами.

Дата проведення припадає на третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. 

Ідею акції “Всесвітній день вишиванки” у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, пише wikipedia. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо – турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного, інформує оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки

“Цього року все буде по-іншому. Ми як засновники свята не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважаємо, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч плануємо безліч онлайн акцій, про які повідомимо згодом, а вас закликаємо одягнути вишиванки за будь-яких умовах: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus