Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

29 травня – Всесвітній день здорового травлення

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення, заснований в день прийняття Статуту Всесвітньої організації гастроентерологів у 1958 році.

Цей день має привернути увагу громадськості до кількості проблем порушення травлення, що невплинно зростають, та до пошуку ефективних шляхів боротьби з ними.

Система травлення має життєво важливе значення в підтримці здорового і активного способу життя.

Шлунково-кишковий тракт містить 80% імунної системи. Кожен день разом з їжею в систему травлення потрапляє кілька мільярдів бактерій, тому так важливо стежити за тим, щоб ця система працювала без збоїв.

Наслідками порушення процесу травлення для людини стають ожиріння, порушення обміну речовин, захворювання шлунково-кишкового тракту: печія, гастрит, виразкова хвороба та ін.

Основним засобом захистити себе від цих захворювань стають методи профілактики. Серед них: режим і раціон харчування; відмова від шкідливих звичок; фізична активність; боротьба зі стресовими станами; дотримання дієти тільки за призначенням лікаря.

Поради для здорового травлення:

У раціоні харчування рекомендується обмеження прийому жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих страв, відмова від вживання алкоголю і газованих напоїв.

Перевагу варто віддати стравам, які приготовані на пару, відвареній їжі, свіжим фруктам, зерновим продуктам. Таке харчування убезпечить людину від багатьох захворювань і страждань, а активний спосіб життя, помірне фізичне навантаження і відмова від шкідливих звичок допоможуть зробити життя повноцінним і яскравим.

Не варто захоплюватися дієтами, що виключають з раціону харчування багато продуктів. Це порушує збалансованість харчування і призводить до негативних наслідків.

поширити новину: