Ви тут:
Суспільство 

22 травня – день Миколи Чудотворця: що не можна робити в цей день

У році є два великих свята, присвячених святому Миколаю: взимку – 19 грудня і навесні – 22 травня У народному календарі дата отримала назви: Микола весняний, Микола літній, Микола теплий, Микола травневий, Миколин день.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Святий Миколай дуже шанований святий у християн всього світу. Люди здавна вірять, що він опікується і допомагає всім мандрівникам, морякам і дітям.

Наші предки важали, що від Миколи може бути ще 12 морозних ранків, які можуть розтягнутися аж до Семенового дня (14 вересня). Якщо погода в цей день залишалася холодною, сподівалися на Трійцю: Микола дає трави, а Трійця править.

Справжньою благодаттю вважався дощ, що почався в цей день. Вважали, якщо в день Миколи теплого дощ, то літо не буде посушливе і хліба вродить багато.

22 травня закінчували садити картоплю, яку цінували не менше, ніж хліб. Селяни в цей день біля будинку викладали хрести з гілочок або трісок, палили біля ганку гілки вільхи, щоб захистити житло і його мешканців від змій.

В цей день слід сходити до церкви і помолитися святому Миколаю. Можна попросити його про благополуччя або здоров’я. Також, немає заборони на працю, навпаки, вона навіть вітається. Прийнято зайнятися генеральним прибиранням.

Заборонено відмовляти в допомозі нужденним, інакше, вважали наші предки, на 7 років у будинку оселиться бідність. Також вважалось, що на святого Миколая не можна стригтися і навіть брати в руки ножиці.

Народні прикмети на 22 травня:

Дощ на Миколу весняного – до хорошого урожаю.

Якщо на Миколу жаби заквакала, то овес буде хороший.

До святого Миколая не стрижи овечок, не сій гречки, не купайся в водоймах.

Фото: Radiotrek.rv.ua