Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Ювілейна виставка карикатури КАРЛЮКА 2020 у Полтаві відбудеться віртуально

1 квітня – день знаковий не лише для карикатуристів Полтави, України, але й для шанувальників цього мистецтва в усьому світі. Адже виставка карикатур «Карлюка» є міжнародною. За два десятки років її існування у Полтаві побували зі своїми творами карикатуристи з США і Великобританії, Росії і Китаю, Туреччини і Сербії, Словенії і Польщі, Німеччини і Франції… І ще багатьох-багатьох країн – великих і малих – тих, де знають про Полтаву по її славній історії і тих, де дізналися саме завдяки «Карлюці». 

На жаль, як зазначив на сторінці “Карлюки” у Facebook письменник-гуморист, беззмінний член журі конкурсу карикатур «Карлюка» Віталій Скобельський, цього разу вперше за всю історію виставки не можна буде зібратися разом та потиснути один одному руку і обнятися, як старі добрі друзі.

Але 1 квітня «Карлюка» все ж відбудеться, бо “є Інтернет, є соцмережі, є ФЕЙСБУК, який і стане цього року майданчиком для нашої чергової зустрічі з прекрасним світом карикатури”. 

“За роботами художників-карикатуристів і цього разу можна легко побачити, що навіть у різних куточках планети люди розуміють один одного за мовою карикатури. Вона не потребує перекладу. Тож «Карлюка» своїми гострими темами продовжує привертати увагу світової спільноти до наших спільних проблем. З цікавістю подивимося і на роботи українсько-білоруського карикатуриста Олега Гуцола. Він нині живе і працює в Білорусі, але сам уродженець сусідньої Кіровоградської області, де творчу діяльність починав і як журналіст районної газети. А от як карикатурист друкувався і в полтавських газетах, був постійним автором славнозвісного «Перця». Тепер же «Карлюка» представляє його кращі роботи в рамках персональної виставки”, – зазначив Віталій Скобельський.