Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Юристи БПД допомогли котелевцю зменшити витрати на оплату житлово-комунальних послуг

До Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт С., в житловому будинку якого була зареєстрована особа, яка фактично не проживала більше 3 років, і громадянин змушений сплачувати додаткові витрати на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомила Заступник директора Полтавського місцевого центру з надання БВПД Світлана Чернова.

За результатами розгляду письмового звернення громадянина С. наказом директора Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Миколу Убийсобаку на здійснення представництва інтересів особи в суді.

Працівником бюро на підставі поданих доказів встановлено, що громадянка М. не проживала у будинку без поважних причин більше 3 років, добровільно обравши собі інше житло, а тому відповідно до ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України втрачає право на користування цим житлом.

Так, фахівцем бюро підготовлено та подано до Котелевського районного суду Полтавської області позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що громадянин С. є власником житлового будинку, в якому зареєстрована громадянка М., яка не користувалась даним житловим приміщенням з 2015 року, переїхавши на постійне місце проживання за кордон.

Тому відповідно до чинного законодавства у зв’язку з відсутністю з громадянкою М. угоди про порядок користування житловим приміщенням; взагалі власна відсутність за зареєстрованим місцем проживання більше 3 років та її особистих речей в домоволодінні; неприйняття нею участі в утриманні та обслуговуванні житла та веденні спільного господарства, дає всі законні підстави для визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позовні вимоги громадянина С. задоволено повністю: визнано громадянку М. такою, що втратила право користуванням житловим приміщенням.

Скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
• написавши на нашу електронну пошту: poltava2.poltava@legalaid.pl.ua
зателефонувавши на номери: (0532) 56-02-88; (050)561-77-46;
(068) 502-26-54
• необхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул.Європейська, 37/40.

Правову допомогу можна отримати дистанційно:
• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
• поставити питання в повідомленні на електронну адресу центру бюро правової допомоги Kotelevske@legalaid.pl.ua
• поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки системи БПД https://ru-ru.facebook.com/2poltavalegalaid
• написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.
• скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
• прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid.

Система Orphus