Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Юрист безоплатної правової допомоги допоміг скасувати відсотки за користування кредитними коштами

До Новосанжарського бюро правової допомоги звернувся громадянин С. з проханням допомогти у розгляді судової справи за позовом до нього Приватбанку про стягнення заборгованості по кредитному договору. Клієнт повідомив, що ще у 2013 році зняв з кредитної картки 2000 гривень, потім поступово почав повертати борг, однак невдовзі отримав тяжку травму, внаслідок чого довго лікувався та реабілітувався, тому не мав можливості повертати борг. У результаті, Приватбанком було нараховано заборгованість у розмірі 34453 гривні, яка складалася крім тіла кредиту, ще й з відсотків за користування послугами та пені.

Громадянин С. написав письмове звернення про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги у вигляді представництва його інтересів у суді. За результатами розгляду звернення, на надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено начальника Новосанжарського бюро правової допомоги Андрія Чернуху.

До початку розгляду справи у суді юрист склав відзив на позовну заяву у якому просив суд відмовити Приватбанку у частині позовних вимог щодо стягнення відсотків за користування кредитом та пені за прострочення платежів. Свою позицію він мотивував ти, що позивачем до матеріалів справи не долучено належних доказів про те, що громадянина С. було ознайомлено зі змістом кредитного договору та умовами кредитування, оскільки його підпис міститься лише у анкеті приєднання до умов договору, сам же текст договору відповідачем не підписано, тому залишається невідомим, чи діяли ті самі умови кредитування на момент укладення договору, адже зміст роздруківки копії договору із загальнодоступних джерел повністю залежить від волевиявлення і дій однієї сторони – банку. Також у відзиві було зазначено і факт перебування відповідача на тривалому лікуванні.

Під час розгляду справи суд погодився із зазначеними у відзиві аргументами, а також врахував правову позицію, викладену у постанові Верховного Суду України від 03 липня 2019 року (провадження № 14-131цс19). Так, суд вважає, що Витяг з Тарифів обслуговування кредитних карт «Універсальна, 30 днів пільгового періоду», «Універсальна, 55 днів пільгового періоду», «Універсальна CONTRACT», «Універсальна GOLD» та Витяг з Умов та правил надання банківських послуг в ПриватБанку, які містяться в матеріалах справи та не містять підпису відповідача, не можна розцінювати як частину кредитного договору.

У результаті розгляду справи, позов Приватбанку було задоволено частково, та стягнуто з відповідача лише тіло кредиту у розмірі 1822 гривень.

31 березня 2020 року рішення набрало законної сили, тож громадянину С. більше непотрібно сплачувати відсотки за користування кредитом та пеню за прострочення платежів.

Беручи до уваги збільшення рівня правових питань та проблем, які виникають, у тому числі, через впровадження карантину система надання безоплатної правової допомоги посилює роботу своїх дистанційних сервісів надання БПД.

Як отримати правову допомогу дистанційно:

зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

поставити питання в повідомленні на електронну адресу центру novosanzharske@legalaid.pl.ua;

поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки системи БПД https:// https://www.facebook.com/2poltavalegalaid/;

написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid.

Щодня в будь-який час ви матимете під рукою шпаргалку з юридичними консультаціями – від вичерпних текстів до інфографічних матеріалів та коротких відео-консультацій.

Система Orphus