Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як полтавці відсвяткували Великдень на карантині: розповів Олександр Шамота

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота розповів, що в Полтаві на Великдень активного відвідування церков не було і порушення карантину щодо цього не зафіксовано.

Про це він повідомив під час онлайн-трансляції круглого столу “Українські міста на карантині” на LB.UA.

“У великих містах проблем з відвідуванням церков не було. І Полтава щодо цього не виключення. Але я спостерігав за наближеними до нас районами, то там були проблеми. Тут питання до горів РДА та ОТГ, які не догледіли на місцях. Подекуди ми мали у сільських церквах більше людей, ніж у міських храмах. Я про це говорю, бо всі люди, які наразі знаходяться навколо міст обласного значення, обов’язково приїдуть лікуватися, у випадку захворюваності, у полтавські лікарні”, – сказав Олександр Шамота.

Він також додав, що напередодні свята у Полтаві був сплеск активності щодо відвідування продовольчих магазинів через чутки про закриття на свята.

“Друга частина негативу від пасхальних свят в період карантину – це те, що ми не можемо зобов’язати людей не ходити в гості до своїх рідних і не створювати ланцюг передачі цієї хвороби. Думаю, що нам треба дивитися на результати пасхальних свят не цього тижня, а на наступному”, – зауважив секретар Полтавської міськради.

Щодо забезпечення лікарняних закладів, то він нагадав, що місто виділило близько 5 млн грн на боротьбу з коронавірусом.

“Треба подякувати також і волонтерам. Інколи ми не можемо щось швидко придбати за бюджетні кошти, бо постачальники просто не хочуть працювати з державними коштами та з коштами місцевого бюджету. Ми залучаємо благодійників, які допомагають купувати необхідні для боротьби у коронавірусом товари за готівку. За це, звичайно, їм велика подяка”, – відзначив Олександр Шамота.

Система Orphus