Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Як ОТГ Полтавщини захищають мешканців від розповсюдження вірусів

Вимушений карантині заходи змушують мобілізовуватися як громадян, так й органи влади. Не залишаються осторонь й об’єднані територіальні громади Полтавської області.

В цей непростий час вони намагаються задіяти усі можливі резерви для збереження здоров’я мешканців під час карантину, повідомляють у Полтавському регіональному офісі ULEAD.

В найпівнічнішій ОТГ Полтавщини – Сергіївській – налагоджені гарна співпраця з соціально-відповідальним бізнесом. Нині в громаді намагаються всіляко підтримати місцевих підприємців. Приміром, розміщувати замовлення на виготовлення тих же масок. Ця невеличка громада з початку року виділила Гадяцькій районній лікарні близько 300 тис грн.

Нещодавно на сесії ради медичним установам на боротьбу з епідемією виділили понад 100 тис грн.

«Через скасування деяких місцевих податків для підприємців бюджет громади за час карантину втратить близько 2 млн грн. Але, для нас важливо, щоб підприємці нікого не скорочуватимуть. Але на разі скорочень не планується», – говорить очільник Сергіївської ОТГ Ігор Лідовий.

Тим часом місцеві підприємці налагодили безплатну доставку продуктів пенсіонерам.

В одній з наймолодших полтавських ОТГ – Опішнянській – також системно працюють для запобігання розповсюдження захворюваності. Зокрема, тут відсьогодні розпочали дезінфекцію паркових зон, дитячих майданчиків, лавочок тощо спеціальними хлоровмісткими розчинами. А дороги та тротуари «промиваються» комунальною технікою (на міні-трактор встановили поливальне обладнання та баки з розчином). Не забули тут й про пільгові категорії мешканців. Для їхньої зручності утворено місцеву службу «Доставочка». Вона безплатно доставляє потрібні товари людям похилого віку та малозабезпеченим.

На сьогодні на кордонах Полтавщини встановлені 19 контрольно-пропускних пунктів. На них працюють поліцейські та медики, персонал дистанційно вимірює температуру. Один з цих КПП розташувався на межі з сусідньою Дніпропетровщиною.

Його обладнали в найпівденнішій ОТГ області – Нехворощанській. Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, працівників комунального підприємства, депутатівта небайдужих підприємців все підготовлено на достойному рівні. Організоване навіть безплатне харчування чергуючих.