Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як можна повідомити про корупційні правопорушення, – розповіли в ГУ ДПС у Полтавській області

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Полтавській області на виконання п. 7.8 Наказу ДПС України від 27.02.2020 №108 «Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в органах Державної податкової служби» та на вимогу Розділу ІX Порядку повідомляє про стан організації роботи з повідомленнями про корупцію в ГУ ДПС у Полтавській області.

Протягом І кварталу 2020 року надійшло 4 повідомлення щодо причетності співробітників ГУ ДПС у Полтавській області до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону, які надходили через сервіс «Пульс» (1 повідомлення) або засобами поштового зв’язку (3 повідомлення).

Предметом розгляду повідомлень були порушення правил етичної поведінки, вимагання неправомірної вигоди та порушенням вимог Закону під час реалізації матеріалів документальної перевірки, повідомили в ГУ ДПС у Полтавській області.

За результатами розгляду повідомлень 3 з них не знайшли свого підтвердження та в 1 випадку встановлено наявність порушень з боку працівника ГУ ДПС у Полтавській області, відносно якого матеріали перевірки скеровано до дисциплінарної комісії з метою прийняття рішення щодо притягнення останнього до дисциплінарної відповідальності.

Як можна повідомити про корупційні правопорушення?

Отримати роз’яснення з питань, які стосуються корупційних правопорушень або повідомити інформацію про факти можливих корупційних правопорушень або правопорушень пов’язаних з корупцією можливо наступним чином:
– з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014;
– на офіційну електронну адресу ГУ ДПС у Полтавській області pl.office@tax.gov.ua;
– засобами телекомунікації, безпосередньо до відділу з питань запобігання та виявлення корупції (контактна особа заступник начальника відділу Лобас Станіслав Євгенович), за телефоном 50-35-34, з понеділка по четвер з 9:00 до 18:15 год., п’ятниця: з 9:00 до 17:00 год. із щоденною перервою з 13:00 год. до 14:00 год.;
– на офіційну електронну адресу відділу з питань запобігання та виявлення корупції pl.zvk@tax.gov.ua;
– у письмовому вигляді через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції.

Зауважимо, що особи, які за наявних обґрунтованих переконань (інформація є достовірною) повідомляють про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою є викривачами.

Повідомлення про корупцію може бути як письмовим, так і усним, подане як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне) (п.1.10 Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в органах Державної податкової служби, затвердженого наказом ДПС України від 27.02 2020 №108).

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачі), перебувають під захистом держави, право на такий захист виникає у зв’язку із повідомленням ними про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншими особами. Викривачам надаються гарантії захисту щодо анонімності та нерозголошення інформації щодо них.

Повідомлення про корупцію може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно) з використанням будь-якого каналу зв’язку.
Анонімне повідомлення про корупцію підлягатиме розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосуватиметься конкретної особи та міститиме фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Відповідно до статті 53-8 Закону України «Про запобігання корупції» викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, поширення зазначеної у повідомленні інформації, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань.

Перелік корупційних правопорушень, за вчинення яких передбачено КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:
ст. 364 Кримінального кодексу України (далі – КК України) (зловживання владою або службовим становищем);
ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі);
ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).

Перелік правопорушень, пов’язаних з корупцією за вчинення яких передбачено АДМІНІСТРАТИВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:
ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності);
ст. 172-5 КУпАП (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків);
ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю);
ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів);
ст. 172-8 КУпАП (незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень);
ст. 172-9 КУпАП (невжиття заходів щодо протидії корупції).
Перелік правопорушень, пов’язаних з корупцією за вчинення яких передбачено ДИСЦИПЛІНАРНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:
ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» (обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища);
ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» (обмеження спільної роботи близьких осіб);
ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» (запобігання та врегулювання конфлікту інтересів);
ст. 36 Закону України «Про запобігання корупції» (запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав);
ст. 38-44 Закону «Про запобігання корупції» (порушення правил етичної поведінки);
ст. 56-58 Закону «Про запобігання корупції» (недотримання вимог щодо організації проведення спеціальної перевірки);
ст. 60 Закону «Про запобігання корупції» (вимоги щодо прозорості та доступу до інформації).

фото Freepik

Система Orphus