Ви тут:
Спорт Суспільство 

Відомий екс-футбольний функціонер розповів про договірні матчі в Україні

Олександр Шуфрич розповів про те, які ніби-то «вбивали» свого часу «Говерлу».

Більше про це він розповів на Youtube-каналі «Бомбардир».

“Це був останній забитий цвях в «Говерлу», як у футбольний клуб, проект. У тих умовах, коли ми знаходимо кошти, щоб фінансувати виїзди, молодіжні команди, футболісти грають з порушенням спортивних принципів, ми не знайшли аргументи для інвесторів того часу і потенційних, щоб далі клуб функціонував.

Я намагався зробити максимум від мене залежне, щоб внести вклад в боротьбу з таким явищем, хворобою. В Україні вона має смертоносні масштаби. «Говерла» зробила максимум. Ми в одному з матчів зловили футболістів на гарячому, буквально за руку. Тоді вже працював закон про фінансові махінації в спорті. За це було кримінальна відповідальність. Ми передали інформацію в правоохоронні органи.

Не можу характеризувати ті матчі, але там було і письмово визнання футболіста і опис процедури організації процесу. Далі все залежало не від мене. Сподіваюся, що ті матеріали допомогли в тих справах і вони будуть колись доведені до кінці. Договірні матчі – паразитування на спорті. Хтось вкладає, розвивають, а інші люди організовують договірні матчі “, – сказав колишній віце-президент Говерли Олександр Шуфрич.

За підсумками сезону 2012/13 клуб зайняв передостаннє місце в турнірній таблиці і повинен був понизитися у класі, але в силу обставин, які завадили двом клубам з першої ліги зайняти вакантні місця (з урахуванням місця знятого «Кривбасу»), «Говерла» залишилась в українській Прем’єр-лізі (нарівні з запорізьким «Металургом»). З наступного сезону до клубу прийшов головний тренер В’ячеслав Грозний і у сезонах 2013/14, 2014/15 команда двічі займала 12 місце і без проблем зберігала місце в еліті українського футболу.

Перед сезоном 2015/16 через великі борги по зарплатні команду покинули майже усі гравці (в тому числі Максим Шацьких, Максим Фещук) . На контракті лишились лише двоє воротарів — Олександр Надь та Дмитро Бабенко. Незадовго до старту нового сезону розглядалося питання про виключення команди з Прем’єр-ліги. Після цього між клубом та Федерацією футболу України було укладено меморандум, відповідно до якого футбольний клуб зобов’язаний виконати фінансові зобов’язання в частині заборгованості перед футболістами, тренерами та іншим персоналом футбольного клубу у строк до 31 грудня 2015 року включно. Завдяки цьому команда зберегла право взяти участь у чемпіонаті. До заявки «Говерли» на сезон було включено кількох гравців з молодіжних команд — Віктор Гей, Михайло Ряшко, Юрій Тома та Сергій Пітел, а також двох вільних агентів, що до того виступали в Першій лізі — Ігор Худобяк (Халк) і, трохи згодом, Олег Білий. Проте основу команди склали дванадцять гравців київського «Динамо» — В’ячеслав Лухтанов, Дмитро Хльобас, Олексій Савченко, Олексій Хобленко, Віталій Гемега, Артур Рудько, Орест Кузик, Павло Полегенько, Віталійс Ягодінскіс, Сергій Люлька, Андрій Цуріков Андрій та Євген Чумак, які перейшли до ужгородськиого клубу на правах оренди і відразу стали основними гравцями «Говерли».

Система Orphus