Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Великдень в умовах карантину: поради священника

Великдень в умовах карантину: поради священника

Цього року християни східного обряду святкуватимуть Великдень 19 квітня. Оскільки через поширення коронавірусу на всій території України ввели карантин, зміняться умови проведення пасхальних богослужінь.

Як святкуватимуть Великдень в умовах карантину, чи буде змінено ритуали із привезення Благодатного вогню і винесенням Плащаниці, чи відбуватиметься освячення великодніх пасок і яєць і чи, враховуючи епідеміологічну ситуацію, можна від цього ритуалу відійти? Відповіді на ці запитання в ефірі телеканалу Суспільне:Житомир дав настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору ПЦУ м.Житомира о.Богдан Бойко.

Зокрема, він зазначив, що традиція освячення великодніх страв почала фомуватися у другому тисячолітті. Також чин благословення м’яса, сиру, яєць та пасок у багатьох країнах не передбачає окроплення кошиків святою водою. Трапеза благословляється через молитву.

“Тому перед їжею ми завжди молимося, і якщо на Пасху буде строгий карантин, то вірні помоляться і благословлять трапезу, яка приготовлена ними, щоб прославити Господа”.

Нагадаємо, Православна Церква України скличе Синод для вирішення питання про святкування Великодня в умовах карантину та пандемії коронавірусу. Засідання Синоду, ймовірно, проведуть у режимі відеозв’язку.