Ви тут:
Суспільство Україна 

В ЗСУ прийняли на озброєння новий бронеавтомобіль

Броньований автомобіль “Козак-2М1”, який розробила та серійно виробляє київська компанія НВО “Практика”, прийнятий на озброєння Збройних Сил України

Про це повідомляє ЕспресоTV.

Прийняттю на озброєння “Козак-2М1” передували успішні державні випробування бронемашини, які тривали з жовтня 2018 по грудень 2019 року. Під час цих випробувань всебічно перевірялись ходові та експлуатаційні характеристики, проводилися обстріли та підриви. 

Відео випробувань – DefenseExpress:

“Козак-2М1” відповідає натівському стандарту захисту STANAG 4569 level 2 за захистом від стрілецької зброї та level 3а за протимінним захистом. Тобто бронеавтомобіль здатний витримати обстріл бронебійно-запальними кулями калібру 7,62х39 у будь-якій проєкції та підрив 8 кг міни чи фугасу під колесом. Для підвищення захисту екіпажу та десанту  він обладнаний протимінними сидіннями та багатошаровою підлогою.

Бронемашина має повністю несучий бронекорпус, що відрізняє її від інших аналогічних бронеавтомобілів, які зазвичай будують на базі позашляховиків чи вантажівок.

“Козак-2М1” з повною вагою 14 т оснащений 280-сильним дизельним двигуном об’ємом 5,9 л та крутним моментом 950 Н*м. Бронеавтомобіль має незалежну підвіску з можливістю блокування всіх коліс, кліренс у 500 мм та вертикальних ходом коліс у 260 мм. Все це забезпечує високу прохідність і мобільність “Козак-2М1”, а також його максимальну швидкість у 110 км/год.

Загалом під час випробувань машина подолала понад 15 тисяч кілометрів, зокрема й по місцевості, яка призначена виключно для руху гусеничної техніки.

Головним озброєнням “Козак-2М1” є 12,7 мм великокаліберний кулемет НСВ, який встановлений у захищеній турелі. Він забезпечує прицільну стрільбу на відстань до 2 км по наземних цілях. Екіпаж бронемашини становить 8 осіб – 2 члени екіпажу та 6 бійців у десантному відділенні.

Система Orphus