Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні запустили мобільний додаток, яким контролюватимуть дотримання режиму обсервації та самоізоляції

Міністерство цифрової трансформації запустило мобільний додаток, яким будуть контролювати дотримання режиму обсервації та самоізоляції, у разі його невикористання будуть накладати штраф.

Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у соцмережі.

“Протягом дня упродовж 14 днів людині надходитиме до десяти push-повідомлень. Потрібно буде зробити своє фото, і під час здійснення фотографії вмикатиметься геолокація. Якщо буде порушений режим карантину, а невикористання додатку фактично буде порушенням режиму карантину, то вже існують певні врегульовані суми штрафів, які людині потрібно буде заплатити”, – зазначив Федоров.

Google вже Опублікував додаток. Apple ще на модерації.

“Будемо тестувати і покращувати процеси. Наступні функції будуть передбачати (якщо додаток буде ефективним) можливості замовлення доставки продуктів і ліків додому. Найближчий досвід – польський. Я бачу в цьому інструменті, в першу чергу, можливість моніторити ситуацію, збирати статистику, дані для прийняття управлінських рішень урядом. Для тих, у кого немає смартфонів, буде сформована команда, невеликий колл-центр, який буде у телефонному режимі цікавитися станом здоров’я та дізнаватися про потреби. Таких ситуацій, зараз, менше 5%”, – зазначив Михайло Федоров.

Міністр цифрової трансформації також зазначив, що наразі є три цільові аудиторії програми: люди, які повернулися з-за кордону та підлягають обсервації; хворі й ті, хто перебуває на домашньому лікуванні, а також особи з підозрою на коронавірусну хворобу.

Система Orphus