Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

В Україні розпочався Європейський тиждень імунізації

З 21 по 26 квітня в Україні триває Європейський тиждень імунізації. З цієї нагоди полтавські медики наголошують: вакцинація в період карантинних заходів щодо COVID-19 є необхідною й виправданою.

І дорослі, й діти повинні бути захищені від вакцинокерованих інфекцій. Переривати рутинну імунізацію не можна, повідомляють у Полтавському центрі громадського здоров’я.

Щоб звернути увагу громадськості й особливо батьків на те, що час, доки триває пандемія, для захисту дітей втрачати не можна, фахівці Обласного центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» підтримали флешмоб «Вакцина працює для всіх!».

Карантинні заходи накладають відбиток на організацію вакцинації. В закладах охорони здоров’я треба суворо дотримуватися правил інфекційного контролю, розділити маршрути пацієнтів чи визначити окремі години прийому для людей із гострими захворюваннями і тих, хто вакцинується. Але жодним чином не можна обмежувати доступність населення до щеплень.

ВООЗ оголосила 2020-й роком медсестер та акушерок. Європейський тиждень імунізації – добра нагода подякувати медсестрам за роботу на передових рубежах боротьби з інфекційними хворобами, зокрема в кабінетах щеплень.

Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» кандидат медичних наук Федір Лапій наголошує: «Вакцини – це краще, ніж ми навіть могли собі уявити… але вони працюють лише тоді, коли їх використовують».

Система Orphus