Ви тут:
Суспільство 

В Італії через 95 років хочуть змінити футбольного чемпіона

Чемпіонат Італії сезону-1914/15 був припинений через початок Першої світової війни, і не дограли, однак більш ста років на Апеннінах вважалося, що Федерація футболу Італії присудила титул «Дженоа».

Як Corriere dello Sport, через 95 років чемпіона можуть змінити.

Справа в тому, що в ті часи чемпіонат Італії проводився в трьох географічних зонах: Північ, Центр та Південь, а титул діставався переможцю матчу між кращою командою Півночі і об’єднаним чемпіоном Півдня та Центру. Чемпіонат Півночі виграла «Дженоа», Півдня і Центру – «Лаціо», але між собою вони так і не зіграли.

Оскільки в ті часи представники північної частини Італії були на голову сильнішими південців (в сезоні-1913/14 Казале обіграв у фіналі все той же «Лаціо» із загальним рахунком 9:1 за сумою двох матчів), ні у кого й не виникло сумнівів, що «Дженоа» теж напевно б виграла.

Однак юрист Джан П’єро Міньйон, який вивчає архіви італійської федерації, ніде не зміг знайти рішення про те, що «скудетто» офіційно присудили Дженоа, знайшов лише той факт, що «Дженоа» – чемпіон Півночі.
Тому з юридичної точки зору логічно або не оголошувати в сезоні-1914/15 загальнонаціонального чемпіона взагалі та позбавити «грифонів» одного з дев’яти їх титулів, або зробити чемпіонський «тандем», додавши «Лаціо» третє «скудетто».