Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Усі медики на Полтавщині, які контактують з хворими на COVID-19, проходять тестування, – Віктор Лисак

9 квітня на Полтавщині стало відомо, що на коронавірусну інфекцію захворіли двоє медиків: 73-річна лікарка та 46-річна медсестра Миргородської ЦРЛ. Вони контактували з чоловіком, у якого згодом підтвердили коронавірус. Перша – лікується вдома, друга жінка – перебуває в лікарні. Обидві в задовільному стані.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак говорить, що всі медики на Полтавщині, які контактують з хворими, проходять тестування на інфекцію.

“Медики сьогодні на передовій. Вони контактують з усіма пацієнтами. І виключити можливість їх інфікування неможливо. Медики мають відповідний захист. Ми стежимо за їхнім станом здоров’я. Якщо зранку планували одну жінку переводити на вищий рівень надання допомоги, то фахівці з обласної інфекційної лікарні поспілкувались з колегами і ближче до обіду повідомили, що стан пацієнтки покращився. Всім медикам, які приходять на роботу, вимірюють температуру, опитуюють скарги. Медики, які контактують, бригади екстреної медичної допомоги – всі проходять тестування. Ці ж медики, які захворіли, теж проходили тестування. Але їх було не двоє, а набагато більше. Всі медичні працівники, які є контактними, проходять контроль на це захворювання”, – говорить Віктор Лисак.

Втім, за словами диретора Департаменту, найголовніше відпрацьовувати місця спалаху коронавірусу. Адже не всі люди дотримуються правил самоізоляції.

“Наше найголовніше завдання – чітко відпрацьовувати осередки спалаху коронавірусу. Щоб люди чітко інформували про те, які вони мали контакти. Тому ми і хочемо збільшити кількість досліджень, особливо контактних людей. Можемо говорити про те, що не всі, хто захворів, чітко дотримувались правил самоізоляції”,  – наголосив Віктор Лисак.

 

Система Orphus