Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Семенівці демонтували пам’ятник Чапаєву

У Семенівці демонтували пам’ятник Чапаєву

У райцентрі Семенівці днями демонтували погруддя Чапаєву. Про це повідомив голова ГО “Світанок”, співзасновник проєкту “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков. 

“Погруддя Чапаєву в райцентрі Семенівка, що на Полтавщині, цими днями демонтовано! Приклад сусіднім Лубнам, де досі стоїть пам’ятник”, – зазначив він. 

Декомунізаційний закон виконали після звернення акивістів на гарячу урядову лінію. Рішення про демонтаж прийняте виконкомом Семенівської селищної ради. Про це в офіційному листі повідомив заступник селищного голови С. Полупан. 

“Очищення області від незаконної окупаційної російсько-більшовицької символіки триває. Комдив Червоної Армії Чапаєв ніяким чином не пов’язаний ні з історією України, ні Полтавщини зокрема. Водночас, Семенівський край дав Україні видатних діячів визвольного руху всеукраїнського масштабу: героя Крут Миколу Божка-Божинського, віце-президента Української головної визвольної ради Івана Вовчука (Федір Вовк) та ін. Але досі ці постаті мало знані серед земляків і ніяк не увічнені”, – зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар. 

Читайте також: На Семенівщині демонтували пам’ятник Леніну

Він нагадав, що пам’ятник Чапаєву не останній об’єкт, що підлягає декомунізації у Семенівському районі. Так, у с. Горошине досі не демонтовано  пам’ятник Енгельсу, у с. Калинівка – Свердлову, у самій Семенівці – комсомольцю Івану Сухині, у с. Вербки – бюст Леніну.   

поширити новину: