Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві діє безкоштовна доставка продуктів харчування та медикаментів для вразливих груп населення

З початком карантину у Полтаві запустили безкоштовну доставку продуктів харчування та медикаментів для вразливих груп населення — людей з інвалідністю та для літніх людей 60+, які знаходяться у зоні ризику.

Волонтерська група виникла на базі чотирьох громадських організацій: Полтавська асоціація бізнесу, ВБФ HELPGROUP, ГО “Полтавський батальйон небайдужих”, ГО “Зміст”, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради. Як розповів керівник аналітичного центру ЗМІСТ Олександр Скрипай, ідея виникла на початку оголошення масового карантину, загрози пандемії, аби мінімізувати потребу людей виходити з дому:

“Ми зібралися і вирішили, що потрібна буде допомога людям на самоізоляції, літнім людям. Ми напрацьовували механізм роботи і розмірковували чим же зможемо допомогти. Виникла ідея допомагати у пошуку всього необхідного для того, аби бізнес та міська влада могли здійснювати закупівлі в умовах дефіциту. Це був один із напрямків роботи. І другий напрямок — мінімізувати контакти групи ризику з навколишнім середовищем. Ми вирішили, що треба організувати безкоштовну доставку продуктів харчування по місту до людей старшого віку для того, аби вони залишалися вдома. Буквально за 2 тижні ми створили гарячу лінію та онлайн-платформу. До нас приєдналися “Полтавська платформа” і “Нова Полтава”, які взяли на себе роботу у контакт-центрі. Нині вони приймають дзвінки полтавців, чергують на лінії, оформлюють заявки. Також у нас є чат волонтерів, які безпосередньо здійснюють доставку. Це люди, які заповнили анкети на сайті та зголосилися допомогти”

Номер гарячої лінії – 067-807-05-61

За словами Олександра, за тиждень обробили близько 200 дзвінків, здійснили 50 доставок, робота триває і далі. Контакт-центр та волонтери за потреби готові працювати у посиленому режимі.

Операторка контакт-центру Альона Гончаренко розповіла, що організація “Полтавська платформа” долучилася до волонтерської групи і наразі дівчата працюють на гарячій лінії у дві зміни.

“Разом з дівчатами ми працюємо на гарячій лінії як операторки, приймаємо заявки по черзі у дві зміни. Перша – з 9:00 до 14:00, друга – з 14:00 до 19:00. Зранку двоє людей, у другій половині дня менше дзвінків, тому працює одна людина. Але ми очікуємо, що кількість дзвінків зростатиме. Як тільки ми отримуємо замовлення, передаємо його на карту і волонтер, який знаходиться поруч, в тому районі чи може приїхати автівкою, бере це замовлення. Важливо, що ми не розвозимо безкоштовні продукти! Ми беремо конкретне замовлення — те, що потрібно людині, те, що вона говорить за списком. Усі волонтери працюють у засобах захисту — в масках та рукавичках. Як відбувається обмін? Коли волонтер приїздить за адресою, телефонує людині і говорить про те, що привіз продукти, залишає їх під дверима, відходить, людина забирає пакет і віддає кошти або готівкою або відсилає на картку волонтеру. Тобто відбувається один контакт. Ми ж працюємо дистанційно, на домашні комп’ютери встановлений додаток, через який приймаємо дзвінки під одним номерам”, — розповіла Альона Гончеренко.

Наразі на інтернет-ресурсі ЗМІСТ запустили третю хвилю збору на ізоляційні комбінезони для медиків. До цього небайдужі полтавці об’єднавши зусилля, зібрали кошти на захисні комбінезони та ізоляційні халати. За останній тиждень зібрали понад 104 тисячі гривень. Цього вистачить на першу партію комбінезонів, але їх забагато не буває. Одноразові ізоляційні комбінезони – це зараз найнагальніша потреба для медиків. Нині їх у сотні разів менше, ніж необхідно. Комбінезони призначені для медиків, які безпосередньо контактують із хворими на COVID-19. Після кожної маніпуляції комбінезон потрібно утилізувати, тому їх треба справді багато. Полтавські підприємці та волонтери знайшли тканину, що відповідає технічним вимогам захисту медиків від інфікування. Собівартість одного комбінезона, пошитого з такої тканини – близько 200 гривень.

Тож, нині волонтери відкрили третю хвилю збору коштів на комбінезони. Вона пройде під гаслом “Пухнастий волонтер”. У такий спосіб не лише підтримають медиків, а й подякують домашнім улюбленцям, які піднімають дух у час карантину.

Здійснити пожертву на проєкт (сума не має значення) можна на ресурсі ЗМІСТ за посиланням https://zmist.pl.ua/fundraising/zbirajemo-na-kostyumi-dlya-vas-tomu-shcho-vi-zahishchajete-nas-3

Перейти до вмісту