Ви тут:
Суспільство Україна 

У Миколаєві спустили на воду два броньовані артилерійські катери – «Вишгород» та «Нікополь».

9 квітня на державному підприємстві “Миколаївський суднобудівний завод”, що входить до складу ДК “Укоборонопром” завершили ремонт та відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катеру (МБАК) “Вишгород”. Катер спущено на воду і найближчим часом МБАК “Вишгород” піде з акваторії заводу.

Так само відновлено боєздатність малого броньованого артилерійського катеру “Нікополь”. На обох катерах відремонтована зовнішня обшивка підводної частини, гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, донно-бортова арматура, суднові системи і обладнання, виконано фарбування. 

На МБАК “Нікополь” продовжується відновлення електросистем і електрообладнання, роботи будуть завершені до кінця місяця, повідомили на підприємстві. 

“Ремонтні роботи на “Вишгороді” були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері “Нікополь” вони теж на фінальній стадії, обидва катери спустили на воду одночасно. Ми розуміємо, що катери виконують бойові завдання, тому намагалися якомога швидше відновити їх боєздатність і повернути “на службу” ВМС”, – повідомив директор заводу Валерій Калашніков. 

“2020 рік стає роком, коли завод відновлює роботу і завантажується державними контрактами. За рішенням Концерну на заводі було змінене керівництво. Завдяки наполегливій роботі нового директора та команди заводу Миколаївський суднобудівний почав нарощувати обсяги ремонтів, незважаючи на важкий стан підприємства. Сьогодні навіть в умовах карантину завод виконує контракти і продовжує поступово долати кризу”, – повідомив Денис Кравченко, заступник генерального директора з суднобудування та морської техніки ДК “Укроборонпром”.

Нагадаємо, Малий броньований артилерійський катер “Нікополь” було захоплено росіянами в районі Керченської протоки під час походу з Одеси до Маріуполя у листопаді 2018 роки. За рік, у листопаді 2019 року, Росія повернула Україні  “Нікополь”, разом із іншим броньованим катером та рейдовим буксиром. 

Наприкінці лютого 2020 року малий броньований артилерійський катер “Нікополь” разом із однотипним катером “Вишгород” зайшли на ремонт до Миколаївського суднобудівного заводу.

Система Orphus