Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У кременчуцькій лікарні, де стався спалах коронавірусу, захворіли 17 медпрацівників, – Віктор Лисак

За кількістю інфікованих на COVID-19 на Полтавщині першість тримає Кременчук – 31 хворий медпрацівник. В області на коронавірусну інфекцію всього захворіли 40 медиків.

Спалах захворюваності у Кременчуці зафіксовано у центральній районній лікарні. Про цю ситуацію під час брифінгу 22 квітня розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Ця лікарня свого часу обстежила 8 хворих з пневмоніями й отримали позитивні тести на коронавірус. Лікарня працювала в обмеженому режимі. Всіх пацієнтів, які проходили лікування, опитували. 17 квітня туди виїхала бригада спеціалістів. Прийняли рішення, що в цій лікарні ніхто не госпіталізується. Є пацієнти з COVID, є ті, які перебували у терапевтичному відділенні і продовжують лікуватись. Вирішили проводити обстеження медпрацівників, які були в контакті з цими пацієнтами. Відразу взяли 59 медпрацівників, визначили контактне коло, отримали позитивні тести. Це один корпус, де знаходиться терапевтичне, неврологічне відділення, приймальня й реанімація. Були проведені обмежувальні заходи. Але провівши, обстеження медичних працівників, виявили кількість, які мають позитивні ПЛР-тести. З тих, яких виявили по Кременчуцькій центральній районній лікарні, серед усіх медичних працівників, лише 9 знаходяться в стаціонарі. 8 людей перебувають на амбулаторному лікуванні, решта – контактні особи по COVID. Зараз дуже важко визначити, хто перший захворів. Добре, що не має лікарів, у яких є ускладнення”, – говорить Віктор Лисак.

Також він додав, що і надалі проводитимуть обстеження лікарів, адже щодня коло контактних осіб збільшується.

Нагадаємо, міський голова Кременчука Віталій Малецький напередодні повідомляв, що в лікарні приховують відомості про кількість інфікованих пацієнтів та медичних працівників.

“Лікарня подає екстрене повідомлення до лабораторного центру. У Кременчуці є філіал лабораторного центру. Там є епідеміологи, потрібно з ними контактувати і відстежувати цю ситуацію. Чим вони постійно і займаються. Я розумію, що лікарня повинна комунікувати, бо вона знаходиться в межах міста”, – підкреслив Віктор Лисак.

Система Orphus