Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Гадяцькій районній лікарні за кошти ДФРР планують реконструювати приймальне відділення

Під час робочої поїздки голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов оглянув Гадяцьку центральну районну лікарню, яка є однією з 8 опорних у області.

Лікувальний заклад брав участь у пілотному проекті Полтавської області щодо діагностично-споріднених груп і надає послуги вторинної спеціалізованої допомоги потужністю 200 ліжок. На робочих місцях лікарів встановлено 143 комп’ютерні системи, здійснюється електронний онлайн-запис. У 2019 році придбано медичного обладнання на суму 2 мільйони гривень, повідомляють у Полтавській ОДА.

Виконуючий обов’язки директора районної лікарні Олександр Басараб розповів, що заклад обслуговує 50556 жителів міста та району.

«У період карантину працюють лише реанімаційне, хірургічне, пологове та інфекційне відділення, – розповів Олександр Басараб. – А так лікарня надає весь спектр вторинної допомоги – є дитяче відділення, неврологічне, офтальмологічне, терапевтичне, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Протягом 2019 року проведено капітальні ремонти хірургічного, стоматологічного, фізіотерапевтичного та патологоанатомічного відділень на 789,057 тисяч гривень».

У поліклініці є також денний стаціонар та кабінети кардіології, ендокринології, урології, онкології, генетики, отоларингології, стоматології та багато інших. Але для більш точної діагностики багатьох захворювань закладу необхідно придбати мамограф, колоноскоп, бронхоскоп, комп’ютерний томограф, ангіограф. Також недоукомплектована бактеріологічна лабораторія для проведення мікробіологічного обстеження туберкульозу.

Поставка необхідного обладнання у Гадяцьку ЦРЛ очікується за кошти Світового банку після проведення капітального ремонту приймального відділення та реорганізації його в приймально-діагностичне відділення – невідкладних станів.

«Проєкт реконструкції приймального відділення дуже важливий для регіону, тому поданий на розгляд комісії ДФРР, щоб у 2021 році отримати фінансування, – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. – Вартість робіт та обладнання 16 мільйонів гривень. Буду робити все можливе, щоб конкурсна комісія Фонду регіонального розвитку затвердила проєкт і вже наступного року в Гадяцькій ЦРЛ розпочали роботи».

Система Orphus