Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Диканці юристи БПД допомогли пенсіонерці зменшити розмір заборгованості по кредиту

У грудні 2019 року до відділу «Диканське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася місцева жителька. Жінка розповіла, що є пенсіонеркою, проживає самотньо і єдиним джерелом доходу має пенсію мінімального розміру.

Приводом для звернення стало отримання жінкою копії судового рішення згідно якого з неї на користь банку було стягнуто, з врахуванням судових витрат, грошові кошти загальною сумою 21032,23 грн. При цьому жодних документів по справі клієнтка не отримувала і про судовий розгляд повідомленою не була, повідомляють у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД.

Представляти інтереси жінки було уповноважено начальника відділу «Диканське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  – Олександра Олійника. 

Фахівець ознайомився з матеріалами справи та підготував необхідні для оскарження рішення суду в апеляційному порядку процесуальні документи. За клопотаннями підготовленими юристом, клієнтці було поновлено пропущений строк на апеляційне оскарження та відстрочено сплату судового збору.

Постановою Полтавського апеляційного суду від 11.03.2020 року у справі № 529/892/19 апеляційну скаргу було задоволено частково та скасовано рішення суду першої інстанції в частині стягнення з відповідача на користь банку пені і штрафів.

Колегія суддів погодилася з позицією апелянта, що витяг з умов та правил надання банківських послуг, який міститься в матеріалах даної справи не визнається відповідачем та не містить її підпису, тому не може розцінюватися як частина кредитного договору, укладеного між сторонами шляхом підписання заяви. 

Крім того, роздруківка із сайту позивача належним доказом бути не може, оскільки цей доказ повністю залежить від волевиявлення і дій однієї сторони (банку), яка може вносити і вносить відповідні зміни в умови та правила споживчого кредитування.

Отже відсутні підстави вважати, що сторони обумовили у письмовому вигляді відповідальність у вигляді неустойки (пені, штрафів), за порушення термінів виконання договірних зобов’язань.

За результатом апеляційного перегляду сума, що підлягає стягненню з відповідача, з врахуванням судових витрат, була зменшена на 6748,42 грн., що становить розмір пенсії клієнтки більш ніж за три місяці.

Таким чином, завдяки професійній роботі юриста системи безоплатної правової допомоги було не допущено стягнення з пенсіонерки заборгованості за кредитним договором у завищеному, необґрунтованому розмірі. 

Кожен може отримати безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України звернувшись до Диканського бюро правової допомоги за адресою: смт. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), номер телефону (05351) 9-73-53.

Система Orphus