Ви тут:
Суспільство Україна 

Шість років тому Володимир Рибак був убитий в Горлівці за державний прапор

Цього дня шість років тому депутат Горлівської міської ради Володимир Рибак віддав своє життя за намагання відстояти український прапор на Донбасі, нагадує Український інститут національної пам’яті.

17 квітня 2014 року  Володимир Рибак під час мітингу спробував зняти прапор т. зв. «ДНР» і повернути український прапор на будівлю міськради Горлівки. За цей відчайдушний вчинок його викрали, жорстоко катували і кинули в річку.

19 квітня разом із ним у річці Казенний Торець знайшли тіла київського студента Юрія Поправка та 25-річного Юрія Дяковського зі Стрия.

Дружина Олена Рибак розповідала, що Володимир був засновником проукраїнського руху в Горлівці з лютого 2014 року. Спочатку він надсилав інформацію у Київ, а потім, коли «русская весна» набула силового характеру, організовував українську оборону.

Отримав посмертно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності. 

Система Orphus