Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що потрібно врахувати при виготовленні дезінфікуючих засобів в домашніх умовах, – розповів фахівець

Якщо ви один з багатьох людей, що виготовляють миючі засоби вдома, то варто подбати, щоб вони були ефективними та безпечними.

Саморобні засоби для чищення, виготовлені з таких інгредієнтів, як оцет, ефірні олії та харчова сода, є безпечними, але не доведено, що вони вбивають віруси чи бактерії, сказав Роберт Лаумбах з Університету Рутгерса, Нью-Джерсі.

Про це пище Вона з посиланням на Health Day.

“Важливо розрізняти засоби для очищення та дезінфекції. Миючі засоби видаляють бруд та деякі мікроби, але не всі. Дезінфікуючі засоби вбивають мікроби, включаючи бактерії та віруси”, – сказав він.

“Ефективність очищувачів зазвичай очевидна для користувача. А от ефективність дезінфікуючих засобів можна перевірити лише за допомогою лабораторних тестів”, – сказав Лаумбах.

Єдиний дезінфікуючий саморобний засіб, який Центр контролю та профілактики захворювань США рекомендує для знищення нового коронавірусу на поверхнях, до яких часто торкаються – це розчин з приблизно 5 столових ложок хлорного вапна та 4 літрів води.

Лаумбах також попереджає, що виготовляючи в домашніх умовах миючі засоби, ви можете нашкодити своєму здоров’ю.

“По-перше, при змішуванні деяких хімічних речовин можуть утворитись нові токсичні хімічні речовини. Наприклад, відбілювач не повинен поєднуватися з іншими хімічними речовинами, особливо з аміаком, який часто міститься в засобах для миття скла та сантехніки, тому що утвориться токсичний газ хлору. По-друге, a магазинний дезінфікуючий засіб може втратити свою ефективність, коли його змішують з іншими продуктами, включаючи саморобні засоби для чищення”, – сказав він.

Експерт нагадує, що при роботі з будь-якими дезінфікуючими засобами, магазинними чи саморобними, потрібно вдягати рукавички та уникати вдихання парів. Особливо це стосується людей із захворюваннями дихальних шляхів.

фото Freepik

Система Orphus Поделиться на fb