Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Проєкт «Відеоісторія»: старшокласникам Полтавщини пропонують лекцію для підготовки до ЗНО

Проєкт «Відеоісторія»: старшокласникам Полтавщини пропонують лекцію для підготовки до ЗНО

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) запускає  оприлюднення у електронних ЗМІ області серії відеоуроків  для  вчителів і старшокласників Полтавщини з метою перегляду в режимі онлайн.  

Освітній проєкт «Відеоісторія» УІНП започаткував саме для освітянського середовища два роки тому. Зокрема, проєкт знадобиться  для підготовки до ЗНО та закріплення щойно вивченого  як ролик-актуалізація знань. Сьогодні запрошуємо переглянути  відеолекцію «Українська революція 1917-21 років. Як творилася держава».   

 

«Проєкт «Відеоісторія» нині набуває ще більшої ваги і актуальності, оскільки є  потужним   чинником  підготовки старшокласників до ЗНО, яке попри ситуацію з короновірусом  неодмінно  відбудеться цьогоріч. Таке рішення прийняв Кабмін, так запевнили у міністерстві освіти і науки. Тож, сподіваюся  ці  відеоуроки  стануть важливим  джерелом  отримання знань в умовах карантину», – наголосив  регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

Він повідомив, що кожен охочий може переглядати зазначений відео контент у зручний для нього час на офіційному сайті УІНП

За словами  Олега Пустовгара, це цикл відеолекцій про події історії України  в  ХХ столітті. Матеріал  відповідає  шкільній програмі та може бути використаний під час пояснення вчителем нових тем як ілюстративне, так і самостійне джерело інформації. А ще «Відеоісторію»  вчителі  і учні можуть  використовувати при узагальненні, систематизації знань і як вступ під час вивчення нової теми.  Відеоуроки мають стати поштовхом до обговорення, дискусії, започаткування нових творчих проєктів, сприяти розвитку критичного мислення.

Спікером  відеолекції  «Українська революція 1917-21 років. Як творилася держава»  виступив  співробітник УІНП , історик  Павло Подобєд.  Формат – розповідь спікера, поєднана із візуалізацією за допомогою інфографіків, реконструкцій, анімації, анімованих карт. Відеолекції спираються на документи, фото, хроніку, спогади учасників подій. Хронометраж відеолекції: 17 хвилин.  Виробництво: divaki production.

«Я неодноразово спостерігав, наскільки частині вчителів  історії   важко перебудуватися  під  нові  реалії.  І нам замало розповісти про якісь факти чи дати. Потрібно знайти відповідну форму, яка запалила б цей інтерес і в дітях, і в дорослих, допомогла їм правильно зорієнтуватися в історії Визвольних змагань, усвідомити причинно-наслідкові зв’язки. І ці відеолекції – це наша спроба створити такий продукт», –  зауважив  Павло Подобєд.  

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

Система Orphus