Ви тут:
Суспільство Україна 

Поліція розпочала провадження через порушення карантину в Почаївській Лаврі

Національна поліція України почала кримінальні провадження вже за обома фактами порушень карантинних обмежень, що їх здійснила УПЦ МП і в Святогірській (Донеччина), і в Почаївській  (Тернопільщина) Лаврах. 

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Вони порушені за статтею 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, яка в разі доведення вини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років, повідомили в НПУ.

«Богослужіння у храмах відбулися з порушеннями карантинних обмежень: і у Святогірській Свято-Успенській лаврі, і в Почаївській Свято-Успенській Лаврі під час Служби перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту», – наголосили в поліції.

В НПУ нагадали, що божественна Літургія в Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася з участю великої кількості вірян. При цьому, згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської Лаври, Богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов і правил карантину. Зокрема, парафіяни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі. Але вже на самому початку Богослужіння поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків парафіян перебували на вулиці, і переважна більшість не дотримувалася дистанції. А вже під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину. 

І Святогірська, і Почаївська лаври нині перебувають у користуванні УПЦ МП.

Система Orphus