Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пішов з життя відомий кременчуцький художник Микола Анісімов

На 86 році життя пішов за межу відомий кременчуцький художник, член Національної Спілки художників України, енергійний, талановитий, мудрий чоловік, цікавий співрозмовник, вірний друг Микола Тихонович Анісімов.

“Уся велика кременчуцька громада сумує з приводу тяжкої втрати і висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного. Микола Тихонович назавжди пішов у вічність, але світла пам’ять про нього ніколи не згасне в серцях кременчужан. Про нього завжди нагадуватимуть його творчі доробки, які зберігаються у фондах Кременчуцького краєзнавчого музею, Кременчуцької художньої галереї, приватних колекціях Харкова, Києва, Дніпропетровська, Севастополя., Кременчука, а також Франції та Німеччини”, – йдеться на сайті Кременчуцькій міській раді.

Народився Микола Тихонович Анісімов 7 січня 1935 року в селі Соловйовка Курської губернії. Малювати почав ще у дитинстві. Але шлях у світ мистецтва був довгим і непростим. Спочатку Микола з 1954 по 1957 рр. відслужив строкову службу в армії. Потім до 1964 р. працював на Харківському заводі імені Малишева. У вільний від роботи час готувався до вступу в Харківський художньо-промисловий інститут, відвідував художню студію.

Нарешті мрія здійснилася: в 1964 р. Микола Тихонович став студентом, навчався з великим бажанням і зацікавленістю. Здібному випускникові запропонували роботу в інституті, і 5 років Микола Тихонович викладав студентам ази мистецтва.

У 1975 року художник переїхав до Кременчука. Працював у Кременчуцькому відділенні Полтавського художнього комбінату, міських художньо-виробничих майстернях, був головним художником Кременчука, членом правління обласної організації Національної Спілки художників України, директором підприємства художньо-виробничих майстерень Кременчуцької організації Національної Спілки художників України.

Останній час викладав у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського: доцент кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва навчав молодь любити і творити прекрасне.

У творчому доробку М.Т.Анісімова понад 300 живописних та графічних творів. Він є автором ряду монументально-декоративних творів високого художнього рівня: мозаїк, настінного розпису, вітражів у громадських спорудах Кременчука, Світловодська, Комсомольська.

Це мозаїчне панно «Дитинство» у піонерському таборі «Зоряний»; розписи «Весілля» та «Україна» в інтер’єрі заводської їдальні Кременчуцького автозаводу; рельєф «Наша пісня» на фасаді палацу культури «Нафтохімік» площею 256 кв. м (до речі, твір номінувався на здобуття Державної премії імені Т.Г.Шевченка); розписи «Політ» у штабі льотного коледжу Національного авіаційного університету, «Чай» в інтер’єрі їдальні кондитерської фабрики, «Літо» у вищому професійному училищі № 7; розпис-енкаустика «Винахідники» у вестибюлі науково-дослідного виробничо-технологічного інституту вагонобудування; вітражі «Спорт» у кафе-їдальні військової частини у Кременчуці, «Созидание» в Харківському інституті Укрдіпромістпром, «Бойова слава» у краєзнавчому музеї смт. Павлиш, «Український орнаментальний мотив» та «Політ птаха» для інтер’єрів Світловодського заводу чистих металів; вітражі у вестибюлі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, у дитсадку № 35 та медичному коледжі Кременчука.

Неповторна краса природи надихала митця, тому в його творчому доробку з’явилися мальовничі пейзажі та неперевершені натюрморти. Окремий розділ у творчості М.Анісімова – портрети відомих кременчужан і найрідніших людей: матері, дружини, трьох доньок та онуків.

Окремо слід відзначити галерею портретів «Почесні громадяни Кременчука» у вестибулі міської ради.

Останнім часом художник розпочав роботу над серією картин, присвячених історії Кременчука, але нові витвори у палітрі талановитого майстра, на жаль, завершити не судилося.