Ви тут:
Спорт Суспільство 

Один з найвідоміших футбольних клубів України має проблеми з фінансами

«Чорнорморець», який виступає у Першій лізі, має борги по зарплатні.

Як розповіли журналісти проекту ТаТоТаке, у одеського «Чорноморця» виникли фінансові проблеми і є борги по зарплаті.

«Є двомісячна затримка по зарплаті, хоча це і в УПЛ зараз звично. Є й інші симптоми. Мені вдалося дізнатися, що частина бази клубу в Совіньоні віддана якійсь баскетбольної школі. І в дитячій Академії сказали, що оплата збільшиться на 30%, просять батьків заплатити на 3 місяці вперед.
Є загроза, що« Чорноморець-2 »буде розформовано. Що це означає. Це означає, що залишиться перша команда, яка буде без завдань борсатися в Першій лізі. Є так триватиме, то Остап Маркевич довго не протримається », – сказав ведучий шоу Михайло Співаковський.

Футбольний клуб «Чорноморець» Одеса — український футбольний клуб з міста Одеса, що виступає в першій лізі, офіційною датою заснування якого вважається 1936 рік, що робить його найстарішим професіональним футбольним клубом міста. Протягом своєї історії клуб мав також інші назви: «Динамо» (1936–1939), «Харчовик» (1940, 1944–1950, 1955–1957), «Спартак» (1941) та «Металург» (1955–1957). Від 1958 року футбольний клуб носить назву «Чорноморець» з якою виступає дотепер. Клуб брав участь у 53-х чемпіонатах СРСР, з них у вищому дивізіоні — відіграв 26 сезонів, 24 сезони у другому за силою дивізіоні та 3 у третьому дивізіоні, а також у 45 розіграшах кубку СРСР. «Чорноморець» один зі учасників першого чемпіонату України, де виступає дотепер. В українській першості одеський клуб узяв участь 29 разів, 24 з яких у вищому дивізіоні, а п’ять у першій лізі. Найбільшим досягненням команди за історію стало двічі здобуття титулу срібного призеру української вищої ліги у 1995 та 1996 роках, а також здобуття третього місця у вищій радянській лізі 1974 року. Також команда неодноразово здобувала кубок України, зокрема стала першим його володарем у 1992 році та вдруге його виграла у 1994 році. У розіграші кубку СРСР найбільше досягнення клубу це вихід до півфіналу турніру у 1966 році. Також клуб здобув у 1990 році Кубок Федерації футболу СРСР, ставши його останнім володарем.

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році «Чорноморець» опинився у першому дивізіоні українського чемпіонату. Саме кінець 1980-х — перша половина 1990-х вважається розквітом команди. Саме у ті часи клуб здобув найбільше кількість своїх найсерйозніших призів. Саме у 1990-ті команда здобувала своє найбільше досягнення у міжнародних турнірах — двічі дійшла до 1/16 фіналу Кубку УЄФА та один раз дійшла до 1/16 фіналу Кубку володарів кубків УЄФА. У різні роки за команду виступали відомі радянські та українські футболісти, такі як Стефан Решко, Леонід Буряк, Ігор Бєланов, Олексій Гай, Іван Гецко, Тимерлан Гусейнов, Олександр Косирін, Валерій Лобановський, Василь Москаленко, Олександр та Юрій Никифорови, Валерій Поркуян, Олег Суслов, Ілля Цимбалар тощо.

Система Orphus Поделиться на fb